Český držiteľ Stanley Cupu čelí ostrej kritike z vlastných radov: Mal by na to rýchlo zabudnúť!

Jakub Vrána
Jakub Vrána

PRAHA - Českí hokejisti majú v Bratislave pred sebou kľúčový štvrťfinálový duel, v ktorom proti Nemecku zabojujú o postup medzi elitné kvarteto. Národným tímom ale otriasajú aj kritické slová na adresu jednej z hviezd NHL, do ktorej sa poriadne obul niekdajší český tréner a aktuálny expert v českej televízii Marek Sýkora (70).

Ten po víťaznom dueli Česka so Švajčiarskom adresoval útočníkov Jakubovi Vránovi pár ostrých slov: "Nejde do súboja, nie je vidieť. Pár okamihov mi stačilo k uisteniu v názore, že má maniere hviezd. Neviem, či to odkukal od niekoho z Washingtonu, každopádne by na to mal rýchlo zabudnúť."

"Čaká prakticky len na nahrávku do jazdy, kedy uplatní svoju strelu. Chýba mu vlastná aktivita. Pritom je to úspešný mladý hráč, v NHL sa presadzuje. Ale pre mňa je jeho pôsobenie v národnom tíme veľkým sklamaním," uviedol po utorkovej bitke Česka so Švajčiarskom (5:4) Sýkora.

Stále iba dvadsaťtriročný Vrána, ktorý s Washingtonom vyhral v minuloročnej sezóne Stanley Cup, je v nabitom českom tíme na hrane vyradenia zo zostavy, čo zrejme nikto pred šampionátom nečakal. Pre hviezdu NHL bolo rezervované miesto v druhej formácii, ale pred štvrťfinále sa české útoky pravdepodobne zmenia a priestor dostanú iní hráči.

Vrána sa na podnet novinárov vyjadril ku kritike zo strany Sýkoru: "Ja toho človeka nepoznám, nikdy som sa s ním nebavil. Nechcem ho súdiť ako on mňa, možno to tak vidí. Ja som skúsený hráč a nechcem si toto príliš brať do hlavy. Chcem sa sústrediť na to, aby som podával čo najlepšie výkony. Vy teraz odo mňa čakáte, aby som niečo vyvolal, ale ja taký nie som. Som pozitívny človek a nechcem vyvolávať nič negatívneho. Ak to tak niekto vidí, tak to tak proste je," nechcel prilievať olej do ohňa český útočník. 

Potom sa vyjadril aj k svojej neistej pozícii v zostave Česka: "Keď je človek na hrane a tréneri to takto vidia, musíte pracovať. Chcem sa stále zlepšovať, som taký. Keď dostanem šancu, tak pôjdem na ľad a budem sa snažiť hrať čo najlepšie. Či to budú tri striedania, alebo šestnásť sedemnásť minút, to neviem. Ale turnaj je dosť krátky a teraz je dôležité, aby sme vyhrali. Na to sa sústredím najviac," dodal pred kľúčovou štvrťfinálovou bitkou s Nemeckom. 


Tagy: Česko Jakub Vrána MS v hokeji 2019 Marek Sýkora

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA