Berdych vzdáva aj Roland Garros, chce sa poriadne pripraviť na Wimbledon

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

PRAHA - Blížiaci sa antukový vrchol sezóny Roland Garros bude bez českého tenistu Tomáša Berdycha. Niekdajší štvrtý hráč rebríčka ATP a víťaz 13 turnajov na okruhu ATP stiahol svoju prihlášku z Paríža pre pretrvávajúce problémy s chrbtom. "Musím si dávať väčší pozor, aby som sa ešte raz nezranil," cituje 33-ročného Berdycha portál ORF.

Berdych je semifinalista Roland Garros z roku 2010, vtedy tam v piatich setoch nestačil na Švéda Robina Söderlinga. Aktuálne je tento český tenista až na stom mieste rebríčka ATP a podľa vlastnej prognózy chce byť pripravený na trávnatú časť sezóny s tradičným wimbledonským vrcholom.

Finalista Wimbledonu 2010 Berdych sa v úvode aktuálnej sezóny vrátil po polročnej pauze do súťažného diania. Prestávku spôsobili zdravotné problémy s chrbtom. V januári sa dostal do osemfinále Australian Open, pred úvodným grandslamovým podujatím sezóny stihol absolvovať neúspešné finále na turnaji v katarskej Dauhe. Zatiaľ naposledy sa dvojnásobný víťaz Davisovho pohára súťažne predstavil divákom v úvode marca na turnaji ATP Masters 1000 v Indian Wells, kde však skončil už v 1. kole na rakete Španiela Feliciana Lópeza.


Tagy: Roland Garros Tomáš Berdych

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA