V Poľsku štartuje svetový šampionát do 20 rokov: Veríme v nového Messiho, Ronalda či Lewandowského

Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v Poľsku
Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov v Poľsku

LODŽ - Štyrmi súbojmi v štyroch poľských mestách a bez účasti Slovenska otvoria vo štvrtok XXII. majstrovstvá sveta futbalistov do 20 rokov (23. mája - 15. júna 2019). Domáce Poľsko bude ako hostiteľ čeliť v A-skupine mužstvám Kolumbie, Tahiti a Senegalu a práve súboj Poliakov a Kolumbijčanov od 20.30 h v Lodži bude zrejme najpríťažlivejším duelom prvého dňa. Sekundovať mu bude zápas Mexiko - Taliansko v Gdyni (18.00 h).

Šampión ostatnej edície spred dvoch rokov, tím Anglicka, sa na turnaji nepredstaví, keďže v baráži prehral s Nórskom 0:3. Severania sa v predstavia v "céčku" proti súperom z Hondurasu, Nového Zélandu a Uruguaja. Šesťnásobný víťaz šampionátu tejto vekovej kategórie z Argentíny nastúpi v F-skupine proti Portugalsku, Kórejskej republike a JAR.

"Myslím si, že na tomto turnaji sa určite predstavia kvalitní hráči, medzi ktorými sa objaví nový Messi, Ronaldo či Lewandowski. Verím, že Poľsko postúpi zo skupiny, ale ešte viac si želám, aby sa turnaj vydaril po organizačnej stránke. Po majstrovstvách Európy 2012, ktoré hostilo Poľsko, sa nám prudko zdvihol turizmus aj vďaka futbalu. Ľudia zvonka zistili, že sme pekná krajina, kde sa dá dobre najesť, ľudia sú priateľskí a môžu sa tu cítiť bezpečne. Verím, že po tomto svetovom šampionáte pozitívne povedomie o Poľsku ešte vzrastie. Ďakujem FIFA za túto ďalšiu šancu," uviedol prezident Poľského futbalového zväzu Zbigniew Boniek v rozhovore na oficiálnom portáli FIFA.

MS hráčov do 20 rokov sa konajú v dvojročnom intervale, predtým naposledy sa v roku 2017 uskutočnili v Kórejskej republike. Majstrami sveta sa stali Angličania po finálovom triumfe nad Venezuelčanmi 1:0. Bronz brali Taliani po víťaznom jedenástkovom rozstrele s hráčmi Uruguaja 0:0, 4:1 p). Tohtoročný šampionát hostí šesť poľských miest - Gdyňa, Bydgoszcz, Lublin, Tychy, Bielsko-Biala a Lodž. Z každej zo šiestich skupín postúpia do osemfinále dvaja najlepší plus štyri lepšie postavené tímy z tretích miest v skupinách. Od osemfinále až do finále sa bude hrať vyraďovacím spôsobom na jeden zápas. Finále odohrajú 15. júna v Lodži. Štadión Widzewa má kapacitu 18 018 divákov. Súboj o tretie miesto bude hostiť 14. júna Gdyňa.

Základné skupiny na XXII. MS futbalistov do 20 rokov v Poľsku (23. mája - 15. júna 2019):

A-skupina: Poľsko, Kolumbia, Tahiti, Senegal
B-skupina: Mexiko, Taliansko, Japonsko, Ekvádor
C-skupina: Honduras, Nový Zéland, Uruguaj, Nórsko
D-skupina: Katar, Nigéria, Ukrajina, USA
E-skupina: Panama, Mali, Francúzsko, Saudská Arábia
F-skupina: Portugalsko, Kórejská republika, Argentína, JAR

Program prvého hracieho dňa /štvrtok 23. 5./:

A-skupina: Tahiti - Senegal (Lublin, 18.00), Poľsko - Kolumbia (Lodž, 20.30)
B-skupina: Mexiko - Taliansko (Gdyňa, 18.00), Japonsko - Ekvádor (Bydgoszcz, 20.30)


Tagy: FIFA

Zdroj:
SITA
Foto:
fifa.com

DISKUSIA