Maďarská ikona s prezývkou teplákový démon ukončila kariéru: Ďakujem futbalu, ktorý ma všetko naučil

Gábor Király
Gábor Király

BUDAPEŠŤ - Maďarský futbalový brankár Gábor Király ukončil profesionálnu kariéru vo veku 43 rokov. Oznámil to tento týždeň na svojej oficiálnej webovej stránke.

"Dvadsaťšesť rokov som bol v 882 zápasoch uprostred javiska futbalového sveta. Teraz chcem vidieť, aký je život za kulisami. Ďakujem futbalu, ktorý ma všetko naučil a urobil zo mňa lepšieho človeka," napísal gólman Király, ktorého preslávili nielen viaceré skvelé zákroky, ale aj neustále nosené ikonické sivé tepláky, v ktorých nastupoval na súťažné stretnutia. Práve preto si vyslúžil prezývku teplákový démon.

Rodák z mesta Szombathely strávil väčšinu kariéry v Nemecku, kde chytal za Herthu Berlín, Bayer 04 Leverkusen či TSV Mnichov 1860. V Anglicku si obliekal dresy tímov Crystal Palace, FC Burnley, či FC Fulham. Kariéru ukončil v tíme, v ktorom vyrastal - Szombathely Haladás. Za maďarskú reprezentáciu odchytal 108 zápasov a predstavil sa aj na majstrovstvách Európy 2016 vo Francúzsku, kde sa vo veku 40 rokov a 74 dní stal najstarším účastníkom v histórii ME.


Tagy: Maďarsko Gábor Király

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA