Mladíkov, ktorí sa chcú vrátiť do A-skupiny čaká pestrý program: Poznáme mená kvalifikačných súperov

Ivan Feneš na lavičke Slovenska

BRATISLAVA - Novotvoriaci sa tím slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov začne s prípravou na nasledujúcu sezónu dvojdňovým sústredením v Trenčíne (30. - 31. mája). Hlavný tréner Ivan Feneš bude mať k dispozícii 34 hráčov ročníka narodenia 2002, ktorých si otestuje na ľadovej ploche Arény Mariána Gáboríka. Okrem tréningového procesu sa budú môcť mladí hokejisti ukázať aj v dvoch modelovaných zápasoch.

Slovenská "osemnástka", ktorú v nadchádzajúcom súťažnom ročníku čaká boj o návrat do najvyššej kategórie majstrovstiev sveta, bude mať v nasledujúcich mesiacoch pestrý program. V prvej polovici júna absolvujú hráči päťdňové Hokejové leto v rezorte Altis pri Oravskej priehrade, v polovici júla začnú s prípravou na úvodný turnaj sezóny a od 3. do 10. augusta sa predstavia na prestížnom podujatí Hlinka Gretzky Cup v Piešťanoch.

V slovenskom kúpeľnom meste by sa mohol konať aj aprílový turnaj majstrovstiev sveta I. divízie A-skupiny hráčov do 18 rokov. Mladí Slováci sa na ňom predstavia v konkurencii Dánska, Nórska, Francúzska, Kazachstanu a Japonska s cieľom získať jedinú postupovú miestenku do najvyššej kategórie svetových šampionátov. O dejisku podujatia sa rozhodne na tohtotýždňovom výročnom Kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Bratislave.

Informácie priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na výcvikový tábor v Trenčíne (30. - 31. mája):
Brankári: Ádám Beke, Šimon Latkóczy, Šimon Opatovský, Jakub Sihelský

Obrancovia: Marco Ejem, Oliver Fatul, Marián Haborák, Adam Jombík, Oliver Ketner, Samuel Kňažko, Ján Lukáč, Jozef Myšiak, Rayen Petrovický, Marek Putala, Marko Stacha, Adrián Zubák

Útočníci: Štefan Dlugoš, Roman Faith, Martin Chromiak, Mário Jamrich, Matej Kašlík, Jakub Kolenič, Samuel Krajč, Ján Lašák ml., Adam Lukošík, Maxim Mastič, Oleksij Myklucha, Richard Nemec, Gabriel Olejník, Richard Petráš, Jakub Ragan, Samuel Rehák, František Smidžár, Jakub Šteininger


Tagy: SZĽH Aréna Mariána Gáboríka Ivan Feneš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hockeyslovakia.sk

DISKUSIA