Aj Kuzminová s deťmi fandila slovenským hokejistom: Viacero fanúšikov tvrdí, že chalani to zase zbabrali, ale...

slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminováslovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Skvelá biatlonistka Anastasia Kuzminová už viackrát prezentovala svoj blízky vzťah k hokeju, pravidelne navštevovala domáce zápasy Banskej Bystrice v najvyššej domácej súťaži. V stredu popoludní svoj vzťah k hokeju povýšila na inú úroveň, keď sa podieľala na žrebe skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020, súčasťou ktorej sú aj banskobystrickí "barani".

"Od hokeja nemám veľmi ďaleko. Hokej je veľmi populárny šport na Slovensku, ale aj v Rusku. Hokejom žije mnoho fanúšikov a hokej spája. Začala som ho sledovať, keď som bola ešte veľmi maličká. Mala som päť rokov a v Rusku som chodila na zimák na krasokorčuľovanie. Museli sme čakať, kým hokejisti dotrénujú, alebo chodili na ľad hneď po nás. Vtedy som si hovorila, že tento šport sa mi páči. S hokejom ma spája aj to, ako si s hokejistami vieme fandiť navzájom. Na zimnej olympiáde v Soči prišiel celý slovenský národný tím a v ten deň som jednoducho musela vyhrať olympijské zlato v šprinte a obhájiť titul z Vancouveru. Keď sa už športovci poznajú, držia si palce. Povzbudzujú sa osobne, ale aj na diaľku," prezradila Kuzminová. "Bola som veľmi rada, že moja Banská Bystrica trikrát za sebou získala titul. Vždy, keď som mala možnosť, tak som šla na štadión ich povzbudiť," doplnila.

Trojnásobnú olympijskú šampiónku mrzí, že si nenašla čas na to, aby priamo na tribúne podporovala Slovákov na tohtoročnom domácom šampionáte v Košiciach. "Za posledné dva mesiace som taká rozbehaná, že mám veľmi obmedzený čas a doma ma potrebujú deti. Je mi to ľúto, že som si nenašla čas a možnosť na cestu do Košíc. Viem, že mnoho slovenských športovcov z iných odvetví tam bolo. Doma sme však fandili pri televíznej obrazovke. Celá rodina sme držali prsty, moje deti Olivia aj Jelisej mali vlajočky a kričali," povedala Kuzminová.

Slovákom sa na MS 2019 nepodarilo postúpiť do štvrťfinále, úspešná biatlonistka sa však zastala výberu trénera Craiga Ramsayho. "Viem, že viacero fanúšikov na Slovensku tvrdí, že chalani to zase zbabrali, lebo nepostúpili zo skupiny. Ja, ako športovec, ktorému často chýbalo k úspechu 'šťastíčko', sama dobre viem, že aj im v dôležitých okamihoch to šťastie chýbalo. Iba tam bola medzera, ktorú už teraz neodstránime. Musím povedať, že každý si váži výsledky. Klobúk dolu pred slovenskými hokejistami, aké podávali výkony. Na turnaji hrali dobrý hokej a bojovali aj so silnými súpermi," myslí si rodáčka z ruského mesta Ťumeň.

Priblížila aj samotný proces stredajšieho žrebu LM. Kým Kuzminová mala na starosti 3. výkonnostný kôš, ten štvrtý aj s Banskou Bystricou bol v rukách tréner fínskeho tímu Lahti Pelicans Villeho Nieminena. "Už niekoľko hodín pred žrebom sme sa rozprávali s trénerom Pelicans. Je to veľmi príjemný človek, bavili sme sa napríklad o tom, ako on bežkuje. On mal na starosti žrebovanie Banskej Bystrice a ja zase jeho klub," informovala slovenská biatlonistka, ktorá nemala problém s názvami klubov. "Mala som čas na prípravu, aby som dobre prečítala názvy klubov. Priradiť tímy ku krajinám nebolo ťažké, ale trému som mala," prezradila. Priblížila aj to, že sama trochu školila Nieminena v tom, ako má vysloviť pri žrebe názov mesta Banská Bystrica. Napokon mu to vyšlo príkladne. "Mal najväčší stres z toho, ako to vysloví. Nedarilo sa mu, ale trochu sme potrénovali a vyslovil to nádherne. Bol rád a užili sme si pri tom kopec zábavy," dodala Kuzminová.

Viac o téme: Anastasia Kuzminová Slovensko MS v hokeji
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články