VIDEO Česi si v Bratislave zahrajú semifinále! Odpor Nemecka zlomili v tretej tretine

Na snímke Jan Kovář (Česko)Na snímke Jan Kovář (Česko) Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Hokejisti Česka zvíťazili nad hráčmi Nemecka 5:1 vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase na majstrovstvách sveta (10. - 26. mája) na Slovensku a postúpili do sobotňajšieho semifinále.

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre v 34. min Jan Kovář presnou strelou spoza brániaceho Yannicka Seidenberga. Vedenie však Čechom nevydržalo dlho, už o štyri minúty neskôr vyrovnal Frank Mauer po zaváhaní defenzívy zverencov Miloša Říhu. Tretia tretina už bola jasne v réžii favorizovaných Čechov. Vedenie im prinavrátil v úvode tretej časti dorážkou vlastnej strely kapitán Jakub Voráček. Nemcom sa postupne začal rozplývať sen o postupe, keď sa pár desiatok sekúnd po inkasovanom góle zranil druhý najproduktívnejší hráč tímu Markus Eisenschmid. Náskok Česka navýšil v 52. min Dominik Kubalík a ďalší gól v krátkom časovom slede pridal Ondřej Palát. Konečné skóre zápasu stanovil desať sekúnd pred koncom do prázdnej bránky ten istý hráč, ktorý ho otvoril - Jan Kovář.

Majstrovstvá sveta 2019 v ľadovom hokeji - Štvrťfinále - Bratislava - štvrtok:

Česko - Nemecko 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Góly: 34. Jan Kovář, 45. J. Voráček (Simon), 52. D. Kubalík (Jan Kovář, Hronek), 54. Palát (Kolář), 60. Jan Kovář (Moravčík) - 38. Mauer (Tiffels)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Öhlund (Švéd.), Tufts (USA) - Goľak (Rus.), Nikulainen (Fín.), 9085 divákov

Zostavy:
Česko: Bartošák - D. Musil, Hronek, Moravčík, Rutta, Kolář, Gudas, D. Sklenička - Frolík, Simon, J. Voráček - Jaškin, Faksa, Chytil - D. Kubalík, Jan Kovář, Gulaš - Palát, T. Zohorna, Řepík - H. Zohorna
Nemecko: Grubauer - M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, J. Müller, Nowak, Reul - Ehliz, Draisaitl, Hager - Plachta, Michaelis, Eisenschmid - Tiffels, Kahun, Mauer - Loibl, Noebels, Pföderl - Fauser

Viac o téme: Česko Nemecka