VIDEO Česi po štyroch rokoch v semifinále: Kanada má skvelý tím, musíme sa pripraviť

Na snímke radosť hráčov Česka po víťazstve 5:1 vo štvrťfinálovom zápase Česko - Nemecko
Na snímke radosť hráčov Česka po víťazstve 5:1 vo štvrťfinálovom zápase Česko - Nemecko

BRATISLAVA - Českí hokejisti zvíťazili vo štvrtok v druhom štvrťfinálovom dueli v Bratislave nad Nemeckom 5:1 a postúpili medzi najlepšiu štvorku MS. V sobotňajšom semifinále narazia na Kanadu. Zverenci trénera Miloša Říhu rozhodli o svojom triumfe v tretej tretine, ktorú vyhrali 4:0, kľúčový gól strelil v 45. minúte za stavu 1:1 kapitán tímu Jakub Voráček. Česi sa prebojovali do semifinále prvýkrát od domáceho šampionátu v roku 2015.

Hlasy po zápase (mixzóna, TASR): 

Jan Kovář, útočník ČR (v zápase 2+1): "Začali sme celkom dobre, potom ale prišlo pár horších striedaní, trochu sme zneistili a Nemci to využili. Druhá tretina vôbec nebola z našej strany taká, aká mala byť. Niečo sme si k tomu povedali v šatni. Upokojili nás gól na 2:1, potom sme si to už postrážili. Sme radi, že sme postúpili. Čaká nás ťažký víkend, musíme sa na to dobre pripraviť. Postupom do semifinále sa to pre nás nekončí. Nemôžeme byť v eufórii, chceme ďalší zápas vyhrať a pobiť sa o finále. Kanada má veľmi silný tím, plný skvelých hráčov."

Filip Hronek, obranca ČR: "Bol to pre nás dosť náročný zápas, Nemci hrali organizovane, ale zvládli sme to. Vyhrali sme a sme za to veľmi šťastní. Aréna nás celý šampionát ženie dopredu, cítime sa ako doma. Musíme sa dobre pripraviť na sobotňajšie semifinále, súpera sme si nemohli vyberať."

Yannic Seidenberg, obranca Nemecka: "V tretej tretine sme si prestali plniť povinnosti, začali sme byť nervózni, strácali príliš veľa pukov v strednom pásme a Česi to dokázali potrestať. Súperovým gólom predchádzali naše zlé rozhodnutia, nechali sme sa prečísľovať."

Patrik Bartošák, brankár Česka: "Myslím si, že sme boli celý zápas lepším tímom na klzisku. Bola iba otázka času, kedy nám to tam začne padať. Aj keď súper po našej chybe vyrovnal na 1:1, všetci sme verili, že zvíťazíme. Ukázali sme, akú máme útočnú silu a dúfam, že nám to bude fungovať aj v ďalších stretnutiach."


Tagy: Nemecko Česko

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok; Video: Youtube

DISKUSIA