Českí bratia sa už sústredia na hviezdami nabitú Kanadu: Musíme predviesť najlepší výkon na šampionáte!

Radosť českých hokejistovRadosť českých hokejistov Zdroj: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA - Po trojročnej prestávke postúpili hokejisti Česka do semifinále svetového šampionátu. Zverenci Miloša Říhu nadviazali na výborné výkony zo základnej A-skupiny a vo štvrtkovom štvrťfinále zdolali hráčov Nemecka 5:1. Výsledok síce vyzerá presvedčivo, ale Česi sa na postup poriadne nadreli.

"Nemci veľmi dobre bránili stredné pásmo a ťažko sme sa presadzovali. V tretej tretine sme sa však vrátili k priamočiarej hre, ktorá nás zdobila počas celého turnaja. Podarilo sa nám streliť druhý gól, čo ich trošku položilo," skonštatoval obranca českého tímu Radko Gudas. Ako rozhodujúci sa ukázal byť moment zo 45. min, keď prečíslenie troch proti jednému zakončil gólovou dorážkou Jakub Voráček. Pre kapitána českého národného výberu to bol jubilejný desiaty gól na svetových šampionátoch a zároveň šestnásty bod na tohtoročnom podujatí.

Radosť českých hokejistov Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Jana Birošová

Českí hokejisti čakajú na zisk cenného kovu od roku 2012, keď si vybojovali bronz. V sobotňajšom semifinále si zmerajú sily s Kanaďanmi, proti ktorej prehrali ostatných päť duelov na scéne majstrovstiev sveta. "Očakávam skvelý zápas. Musíme predviesť náš najlepší výkon na šampionáte, aby sme ich zdolali. Tiež potrebujeme dobre zregenerovať. Pozrieme si ich herné situácie a musíme sa sústrediť na každú ich formáciu," dodal rodák z Kladna. Zaujímavosťou je, že ostatné české víťazstvo nad "kolískou hokeja" sa na svetovom šampionáte zrodilo v roku 2010, v ktorom sa Česi tešili z nateraz posledného majstrovského titulu. "Na finále nemyslíme, stále je ďaleko. Teraz budeme čeliť Kanade a sústredíme sa iba na tento zápas. Musíme sa dobre pripraviť. Dúfam, že sa nám ju podarí niečim prekvapiť a vyhráme," vyjadril sa Michael Frolík, ktorý je so siedmimi gólmi najlepším českým strelcom na turnaji.

Viac o téme: Česko Kanada MS v hokeji 2019