Košičania chcú zabudnúť na bolesť a žiaľ: Súperi zbystreli pozornosť, na východ mieria posily

Hokejové posily tipsportligového HC Košice, zľava Dávid Skokan, Michal Chovan a Jurij RepeHokejové posily tipsportligového HC Košice, zľava Dávid Skokan, Michal Chovan a Jurij Repe Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Vedenie tipsportligového hokejového klubu HC Košice angažovalo trojicu posíl pre sezónu 2019/2010. Ročné zmluvy podpísali slovenskí útočníci Michal Chovan a Dávid Skokan a slovinský obranca Jurij Repe.

Bývalý útočník HKM Zvolen Chovan zamieril do Košíc po individuálne najlepšej sezóne v kariére. V 68 zápasoch získal 78 bodov, po rokoch v materskom klube však zatúžil po zmene. "Páčila sa mi cesta, ktorou chce klub ísť a verím, že všetko si sadne tak, aby sme dosiahli spoločný cieľ v podobe úspechu. O mojom príchode som komunikoval s pánom Šťastným a volal mi aj tréner Draisaitl. Vo Zvolene som bol spokojný, klub fungoval, ako mal. Chcel som však skúsiť ešte niečo iné," poznamenal 31-ročný krídelník, ktorý chce v novom pôsobisku nadviazať na produktívne roky vo Zvolene.

Hokejové posily tipsportligového HC Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/František Iván

Skokan sa do najvyššej slovenskej súťaže vráti po rokoch vo viacerých zahraničných ligách. Pôsobil v českej extralige, zahral si KHL za Slovan Bratislava a ročník 2018/2019 ukončil v nemeckom Frankfurte: "Pre HC Košice zavážilo viac dôvodov. S manželkou sme sa po rokoch v zahraničí rozhodli, že sa vrátime na Slovensko. Do úvahy prichádzali iba dve možnosti - Košice a Poprad. Poznám sa s manažérom klubu Jánom Šťastným, s ktorým sme spolupracovali v Chomutove a aj teraz sme sa rýchlo dohodli. Verím, že ľudia pochopia, že som sa rozhodol podľa pocitu, taký je hokejový život."

Hokejové posily tipsportligového HC Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/František Iván

Pre slovenských fanúšikov je spomedzi troch košických posíl najmenej známy Slovinec Repe. V roku 2018 štartoval na ZOH v Pjongčangu, rok predtým sa predstavil na MS. Kariéru odohral prevažne v českých súťažiach, sezónu 2018/2019 absolvoval v dánskom Herningu: "Ambície sú jasné - víťaziť. Po troch rokoch, v ktorých tím vypadol vo štvrťfinále, chceme spraviť úspech. Chcel som si vyskúšať slovenskú súťaž a ponuka od HC Košice ma oslovila. V minulej sezóne som hral v dánskej lige, ktorá je veľmi rýchla, ale aj od slovenskej očakávam, že bude veľmi kvalitná."

Viac o téme: HC Košice Dávid Skokan Michal Chovan Jurij Repe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/František Iván
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články