VIDEO Prepíšte historické tabuľky! Futbalový boh Messi získal zlatú kopačku tretíkrát v rade

Messi vyhral zlatú kopačku tretíkrat v rade
Messi vyhral zlatú kopačku tretíkrat v rade

BARCELONA - Lionel Messi vyhral ako prvý futbalista histórie tretíkrát za sebou Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca európskych súťaží. Argentínsky kanonier, ktorý v tomto ročníku strelil za Barcelonu 36 ligových gólov, rozšíril svoju celkovú rekordnú zbierku už na šesť trofejí.

Messiho víťazstvo v ankete bolo definitívne jasné po piatkovom záverečnom kole francúzskej ligy, v ktorom Argentínčanov najbližší konkurent Kylian Mbappé nedokázal streliť štyri góly potrebné k jeho predbehnutiu. Francúzsky majster sveta zaznamenal v drese Paris Saint-Germain jeden gól pri porážke 1:3 v Remeši a skončil za Messim druhý s 33 gólmi.

Tretie miesto s najväčšou pravdepodobnosťou obsadí Fabio Quagliarella zo Sampdorie Janov, ktorý má pred nedeľňajším záverečným kolom talianskej ligy na konte 26 gólov.

Teraz tridsaťjedenročný Messi získal prestížne streleckej ocenenie prvýkrát v roku 2010, potom 2012 a 2013 a od roku 2016 vládne nepretržite. Jeho rival Cristiano Ronaldo je v historickom poradí druhý so štyrmi výhrami.

V Zlatej kopačke nerozhoduje len počet zásahov, ale tiež to, v akej súťaži ich autori hrajú. Góly v najlepších piatich ligách (Nemecko, Španielsko, Anglicko, Taliansko, Francúzsko) sa násobia dvoma, v slabších súťažiach koeficientom 1,5 a vo zvyšných zodpovedá počet bodov streleným gólom.

Do najlepšej desiatky sa dokázal medzi strelcov z veľkých líg vtesnať len ​​Senegalec Mbaye Diagne z Galatasarayu, ktorý strelil 30 gólov a po vynásobení koeficientom tureckej ligy 1,5 je štvrtý so 45 bodmi.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Zlatá kopačka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
ČTK
Foto:
fcbarcelona.com; Video: Youtube

DISKUSIA