Ovečkin znova nepomohol a Rusko sa strápnilo: Ohlasy médií na nečakaný postup Fínska do finále

Cár Alexander bojuje ako lev
Cár Alexander bojuje ako lev

BRATISLAVA - Ohlasy internetových médiá na prvé semifinále majstrovstiev sveta v hokeji v Bratislave, v ktorom Rusko prehralo s Fínskom (0:1):

Helsingin Sanomat (Fín.): "Fínska senzácia bude mať aj finálové vyvrcholenie. Marko Anttila a Kevin Lankinen sú naši hrdinovia."

Italehti (Fín.): "Finále je naše! Veľký Marko to opäť dokázal. Fínske levy zastavili ruské hviezdy z NHL."

Yle (Fín.): "Finále! Neuveriteľné víťazstvo nad Rusmi, Marko Anttila je opäť fínsky hrdina, Lankinen ´vynuloval´ ruské hviezdy. Vo finále bude Kanada alebo Česko, ale určite Fínsko."

Idnes.cz (ČR): "Zborná po prvý raz padla a hneď ju to stálo postup do boja o zlato. Fínsko je po troch rokoch vo finále majstrovstiev sveta."

Championat.com (Rus.): "Rozhodol jediný gól Fínov! Takéto fiasko nikto nečakal. Zdá sa, že Fíni sú naša karma. Gól strelil Marko Anttila, človek s hrbatou nehokejovou postavou. Tento hráč mal až do dnešného zápasu na MS na konte jediný bod a jeho niekdajší ruský klub v KHL Novokuzneck ho svojho času poslal na farmu..."

Sport-Express (Rus.): "Nočná mora sa volá Fínsko! Znova nám zničili náš sen o zlate."

Pravda (Rus.): "Fíni v 51. min semifinálového zápasu otvorili skóre a nakoniec im to stačilo na víťazstvo. Po troch rokoch sú opäť vo finále, v roku 2011 rovnako na Slovensku získali titul. Rusko po piaty raz za sebou zostane bez zlata."

Gazeta (Rus.): "Ovečkin znova nepomohol a Rusko sa strápnilo. Fínsku v semifinále sme nestrelili ani gól."


Tagy: Alexander Ovečkin Rusko Fínsko MS v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA