VIDEO Česká legenda po semifinálovom zápase s Kanadou: Toto zohralo veľkú rolu!

Patrik Eliáš
Patrik Eliáš

BRATISLAVA - Po včerajšom semifinálovom zápase medzi Českom a Kanadou sme pred štadiónom Ondreja Nepelu v Bratislave stretli jednu z najväčších hviezd nielen českého hokeja, ale aj celej NHL Patrika Eliáša. Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu s New Jersey Devils sa s nami bez okolkov podelil o svoj názor nielen na účinkovanie Česka na Majstrovstvách sveta 2019, ale aj ostatných krajín, ktoré sa dostali do semifinále.

Patrika Eliáša sme sa pýtali na výkony Česka na šampionáte:"Videl som 5 zápasov našej reprezentácie a v základnej časti to boli výborné výkony, rovnako aj vo štvrťfinále. Bohužiaľ Kanada bola v semifinále efektívnejšia, to zohralo veľkú rolu".

Po včerajších zápasoch už poznáme účastníkov finále a boja o bronz na Majstrovstvách sveta 2019. Do finále sa dostali Fíni po najtesnejšom víťazstve nad Ruskom 1:0 a druhým finalistom sa stala Kanada po výhre nad Českom 5:1. "Mne sa Ruský prejav nepáčil, lebo sa spoliehali len na svoj talent a ten mali obrovský, ale Fíni opät predviedli že sú nesmierne spoľahliví a majú organizovaný tím, ktorý ak postaví či už len jedného, alebo ani jedného hráča z NHL, aj tak dokážu konkurovať všetkým súperom len vďaka tomu, že sú odhodlaní a ochotní nechať všetko na ľade pre svoje mužstvo," konštatoval Patrik Eliáš. 

Českí reprezentanti sa dostali na Slovensku do boja o bronz na hokejovom šampionáte aj v roku 2011, v ktorom ich rovnako ako aj teraz čakali Rusi. Vtedy prehrali semifinále so Švédmi, včera ich zas zarmútila trpká prehra v tejto časti turnaja s Kanadou. "Rýchlo musíme zabudnúť na posledný zápas, čo je určite v tejto situácii veľmi ťažké. Každá medajla sa však cení, je to dôležité nielen pre náš tím, ale aj pre náš hokej. Dúfam, že sa bude opakovať súboj o bronz zo Slovenska v roku 2011, kedy sme nad Rusmi vyhrali," povedal pre Športky bývalý český reprezentant  a legenda NHL Patrik Eliáš. 

 

 

 


Tagy: NHL New Jersey Devils Patrik Eliáš Majstrovstvá sveta 2019

Zdroj:
športky
Foto:
Športky.sk; Video: Športky.sk

DISKUSIA