VIDEO Famózny Messi stanovil ďalší rekord: Finále pohára poznačila politika

Lionel Messi a jeho gólové oslavyLionel Messi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Joan Monfort

SEVILL- Argentínčan Lionel Messi v službách FC Barcelona skóroval v sobotňajšom stretnutí finále Španielskeho pohára a stal sa prvým futbalistom v histórii, ktorý strelil gól v šiestich zápasoch finále Copa del Rey. Rodák z Rosaria sa strelecky presadil v záverečnom súboji o Španielsky pohár aj v rokoch 2018, 2017, 2015, 2012 a 2009. Messiho zásah tentokrát Barcelone nepomohol, zverenci Ernesta Valverdeho podľahli FC Valencia 1:2.

V drese víťazného tímu sa presadili v rozpätí deviatich minút v prvom polčase Kevin Gameiro a Rodrigo. Fanúšikovia katalánskeho klubu FC Barcelona si pred sobotňajším finále neodpustili piskot počas španielskej hymny.  Finále Kráľovského pohára sa stalo v uplynulých rokoch platformou, na ktorej Katalánci prejavujú svoj postoj k centrálnej vláde v Madride. "Osloboďte politických väzňov", skandovali priaznivci Barcelony, ktorí odkazovali na uväznených separatistických politikov.

"Nech žije Španielsko", kontrovali podporovatelia Valencie. Pokriky žiadajúce nezávislosť Katalánska sprevádzali celý duel, ktorý na sevillskom štadióne Benita Villamarina sledoval aj španielsky kráľ Filip VI. Informovalo o tom periodikum Marca.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona FC Valencia