Čechom po prehre tiekli nervy, chuť si chcú spraviť bronzom: Bolo to z frustrácie!

Dominik SimonDominik Simon Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Českí hokejisti sa dostali na majstrovstvách sveta až do semifinále, z ktorého sa chceli dostať do boja o zlato. Proti však bola Kanada, ktorá slovenských susedov sfúkla výsledkom rozdielom triedy. Na konci zápasu sa preto hromadili potýčky a výmeny názorov medzi hráčmi. Dôležité bude na to rýchlo zabudnúť a sústrediť sa na ďalšiu obrovskú prekážku v podobe Ruska, pre ktoré bude prípadný odchod bez medaily absolútnym sklamaním.

"Nič nám tam nechcelo padnúť. Ich brankár pochytal naše veľké šance, asi išli po tom postupe trochu viac," povedal po zápase 24-ročný center Pittsburghu Penguins Dominik Simon, ktorého slová doplnil aj ostrieľaný útočník Jakub Voráček: "Bohužiaľ, nevyužili sme niektoré dobré šance. Pre nás je veľkou motiváciou medaila, ktorú sme nezískali sedem rokov. Samozrejme, že to bude ťažké. Škoda, mali sme šancu na finále, mrzí nás to."

Na konci stretnutia, keď už bolo o postupujúcom rozhodnuté, sa na ľade začali hromadiť fyzické výmeny názorov. Zápas, v ktorom videli diváci minimum vylúčení, dostal zrazu iný náboj. Ďaleko nebolo ani od poriadnej pästnej výmeny. Hoci nejaké údery padli, aj do tváre, rukavice sa napokon nezhadzovali. Na trestnú lavicu však smerovalo viacero hráčov na oboch stranách. "Bolo to z frustrácie. Vznikli tam nejaké potýčky. Prehrať takto v semifinále je nepríjemné. Zle sa to znáša. Musíme to rýchlo pustiť z hlavy a sústrediť sa na boj o bronz," vysvetlil značne sklamaný Simon.

Viac o téme: Česko Kanada Dominik Simon
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: športky

Súvisiace články