VIDEO Pálffy s dojemným odkazom: Priviedol ma k hokeju, za to všetko vďačím jemu!

Žigmund PálffyŽigmund Pálffy Zdroj: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA - Hokejista, ktorého pozná každý slovenský fanúšik, sa dočkal veľkej pocty, keď rozšíril zoznam mien v hokejovej Sieni slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Žigmund Pálffy sa tam dostal v rovnaký deň ako jeho krajan Miroslav Šatan. Slávnostný ceremoniál prebiehal tesne pred zápasom o bronzové medaily medzi Česko a Ruskom. Bývalý výborný útočník so skúsenosťami z NHL si zaspomínal predovšetkým na krásne spomienky z reprezentácie, ktorá sa aj vďaka nemu postupne vyšplhala medzi svetovú elitu.

"Som dojatý, že sa mi podarilo niečo takéto dosiahnuť. Sú to neskutočné pocity. Za to všetko vďačím môjmu otcovi, ktorý už nie je medzi nami. Myslím naňho. Chcel som v mojej reči o ňom povedať viac, ale bol som nervózny. On ma priviedol k hokeju," povedal po skončení ceremoniálu rozcítený Pálffy.

Počas vyhlasovania jeho mena si diváci mohli pozrieť krátke video, ktoré malo zachytávať dlhú a úspešnú kariéru: "Videl som tam staršie videá, mohlo to byť trošku lepšie (smiech). Ja si spomínam na celú hokejovú kariéru, od 90. roku, keď som začínal. Pre mňa bol neskutočný moment, keď sme sa predrali až na olympiádu. Vydreli sme si to sami. Neskutočné pocity."

Bývalý útočník sa vyjadril aj k aktuálnej situácii v slovenskom hokeji. Už za chvíľu sa udeje voľba nového prezidenta SZĽH, ktorej sa nezúčastní terajší prezident Martin Kohút. Hovorí sa, že by sa do voľby mohol prihlásiť Miroslav Šatan, ktorý taktiež vstúpil do hokejovej Siede slávy. "Na Mira si pamätám už od čias, keď sme spolu hrali v Dukle Trenčín. Bol to chlapec, ktorý sa sám vytiahol a urobil neskutočnú kariéru. Bude dôležité, kto pôjde kandidovať. Pokiaľ bude kandidovať Miro Šatan, nevidím priestor, aby išli aj ďalší," povedal Pálffy.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Žigmund Pálffy Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Jana Birošová; VIDEO: TASR
  • Zdroj: športky

Súvisiace články