Z fínskych hokejistov sú národní hrdinovia: Nikto nám neveril, ale pozrite sa, kde sme teraz!

Kaapo Kakko so zlatou medailou na krkuKaapo Kakko so zlatou medailou na krku Zdroj: SITA/Branislav Bíbel

BRATISLAVA - Favoritov na titul majstra sveta bolo mnoho, no iba málokto veril práve Fínom, ktorí prišli na Slovensko s prakticky neznámym kádrom. Na konci šampionátu ale majú zlatý úsmev práve oni. Fínska hokejová škola mala vo svete vysoký kredit, no po tomto triumfe jej prestíž prebúrala strop. Z reprezentantov sú národní hrdinovia, ktorých víťazstvo oslavovala takmer celá krajina.

"Toto je najšťastnejší deň v mojom živote. Sme národní hrdinovia. Viem, že nám pred začiatkom majstrovstiev veľa ľudí neverilo. My sme však hrali ako tím. To bola naša cesta k úspechu a pozrite sa, kde sme teraz," povedala vysmiata mladučká hviezda Kaapo Kakko po zisku majstrovského titulu. 18-ročný supertalent stihol vo svojej kariére vyhrať už tretí majstrovský titul. Podarilo sa mu to v kategórii do 18, v respektíve 20 rokov, a teraz aj v mužskej reprezentácii. "Ešte mi zostáva vyhrať olypiádu, titul v NHL a samozrejme v domácej fískej lige," reagoval so smiechom Kakko.

Úsmev od ucha k uchu mal aj asistent kapitána Veli-Matti Savinainen, ktorý sa už nevedel dočkať majstrovských osláv. Veľa počul o slovenskom pive, ktoré chce na oslavu vyskúšať. "Splnil sa mi obrovský sen. Nemali sme veľa hráčov z NHL, ale dosiahli sme obdivuhodné výsledky. Fínsko má približne šesť miliónov ľudí a ja mám pocit, že také štyri milióny sledovali finále. Jediní, kto veril, že môžeme vyhrať zlato, sme boli my sami, nikto iný," radoval sa Savinainen.

"Po prvej tretine sme zaostávali, ale nevzdávali sme sa. Veril som, že sa nám to môže podariť. Už od prípravy sme hrali výborne. Porazili sme Rusko aj Česko, takže sme vedeli, že môžeme poraziť hocikoho," prezradil 23-ročný útočník prvej fínskej formácie Niko Ojamaki.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Fínsko Kanada Niko Ojamaki Veli-Matti Savinainen Kaapo Kakko
  • Autor: © Zoznam/Rendek
  • FOTO: SITA/Branislav Bíbel
  • Zdroj: športky

Súvisiace články