VIDEO Chodiaci génius trávnikov smúti: Lamps, raz to dokážeš, beztak si nesmrteľný!

The Villans sa vrátia medzi elitu po troch rokochThe Villans sa vrátia medzi elitu po troch rokoch Zdroj: TASR/Scott Wilson/PA via AP

LONDÝN - Futbalisti Aston Villy zvíťazili v pondelkovom finálovom zápase play off o postup do Premier League nad Derby County 2:1. "The Villans" sa tak vrátia medzi elitu po troch rokoch, keď ako suverénne najhorší tím zostúpili v sezóne 2015/2016.

V londýnskom národnom stánku vo Wembley skórovala ako prvá Aston Villa na konci úvodného dejstva, keď sa v 44. minúte presadil hlavou Anwar El-Ghazi. Skóre zvýšil po chybe brankára Kelleho Roosa tak isto hlavičkou v 59. minúte John McGinn. Futbalistom Derby pod taktovkou Franka Lamparda sa podarilo znížiť v 82. minúte presnou strelou Martyna Waghorna, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Aston Villa - Derby County 2:1 (1:0)
Góly: 44. El-Ghazi, 59. McGinn - 81. Wagnorn