Ruská superhviezda na VIDEU s bielym práškom! Hokejista sa bráni

Jevgenij Kuznecov
Jevgenij Kuznecov

WASHINGTON - Ruský hokejista Jevgenij Kuznecov sa objavil na videu zdieľanom na sociálnej sieti v hotelovej izbe s podozrivým bielym práškom na stole. Video medzitým zmizlo z obehu, ale bronzového medailistu z práve skončeného svetového šampionátu na Slovensku už začal vyšetrovať jeho zámorský klub Washington Capitals. Hovorca Sergej Kočarov informoval, že momentálne zhromažďujú fakty, preto celú záležitosť nebudú bližšie komentovať.

Video zverejnené na twitteri obsahovalo aj odkaz, že "toto je dôvod, prečo Rusko neuspelo v semifinále na majstrovstvách sveta v Bratislave". Znázorňuje Kuznecova, ako sa s niekým rozpráva v pozadí s bielym práškom a americkými dolárovými bankovkami. Dvadsaťsedemročný center druhého útoku Rusov na MS 2019 sa však v 22-sekundovom videu ničoho nedotýka. Hokejista poskytol vysvetľujúce stanovisko pre ruský Sport Express. Video bolo podľa neho natočené už v roku 2018 v Las Vegas po triumfe Capitals nad Golden Knights v Stanleyho pohári. Kuznecov priznáva, že sa po zápase ocitol v kamarátovej hotelovej izbe, kde videl drogy a tiež neznáme ženy, ktoré tam zavolal jeho priateľ. Potom však izbu opustil. "Nikdy som nebral drogy. Môžem sa kedykoľvek podrobiť testu," povedal Kuznecov pre Sport Express.

Vlani počas víťazného play-off bol práve Kuznecov najlepším strelcom Washingtonu s 12 gólmi a celkovo 32 bodmi. V tejto sezóne NHL sa v dlhodobej časti prezentoval 72 bodmi a v neúspešnom play-off pridal 6 bodov. "Nateraz to nebudeme komentovať. Vieme, že v tíme Capitals spustili vyšetrovanie, ale my potrebujeme viac faktov," komentoval "kauzičku" Kuznecova zástupca komisára NHL Bill Daly.


Tagy: Rusko MS v hokeji Jevgenij Kuznecov

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Jana Birošová; Video: youtube

DISKUSIA