Milánske AC chystá veľké zmeny: Na odchode kouč Gattuso a športový riaditeľ Leonardo!

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso

MILÁNO - Gennaro Gattuso nebude pokračovať na lavičke talianskeho futbalového klubu AC Miláno. Štyridsaťjedenročný tréner potvrdil svoj odchod po tom, čo "rossoneri" skončili v Serii A na piatom mieste a nepodarilo sa im kvalifikovať do Ligy majstrov 2018/2019. Podľa agentúry DPA mal jeho koniec oficiálne potvrdiť klub ešte v utorok.

Hráči AC síce vyhrali záverečné štyri stretnutia v ligovom ročníku, v nedeľu na pôde S.P.A.L. triumfovali 3:2, no miestenka do LM im unikla. Od štvrtého tímu v tabuľke, mestského rivala Interu, ich delil iba bod. Klub tak bude v nadchádzajúcej pohárovej sezóne účinkovať len v Európskej lige UEFA. "Opustiť milánsku lavičku nebolo ľahké. No je to rozhodnutie, ktoré musím urobiť," povedal Gattuso pre denník La Repubblica. 


Gattuso trénoval v milánskom klube od mája 2017 najprv mládežnícky tím, A-tím viedol od novembra 2017, keď na lavičke nahradil Vincenza Montellu. Okrem bývalého dlhoročného stredopoliara AC odchádza z klubu podľa talianskych médií aj športový riaditeľ Leonardo, niekdajší Gattusov spoluhráč v AC.


Tagy: AC Miláno Gennaro Gattuso Leonardo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA