Prezident Realu Madrid na účet hviezdneho Ronalda: Bol najlepší hráč, ale chcel...

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP - Francisco Seco

MADRID - Prezident španielskeho futbalového klubu Real Madrid Florentino Pérez priznal, že najlepší spomedzi všetkých hráčov, ktorých počas dlhoročného pôsobenia vo funkcii získal do tímu "bieleho baletu", bol Portugalčan Cristiano Ronaldo. A to 34-ročný rodák z Madeiry nebol jediná megahviezda, ktorú sa mu podarilo zlanáriť na madridský Štadión Santiaga Bernabéua, keďže na prelome tisícročí v ére "galacticos" kúpil do Realu aj hráčov ako Luís Figo, Zinedine Zidane, Ronaldo, David Beckham či Michael Owen.

Cristiano Ronaldo sa v priebehu deviatich rokov v Reale nezmazateľne zapísal nielen do dejín madridského klubu, ale aj svetového futbalu. Za Real nastrieľal v 438 súťažných zápasoch dovedna 450 gólov a v jeho drese vyhral 15 rôznych trofejí vrátane štyroch prvenstiev v Lige majstrov. Práve po minuloročnom finále LM v Kyjeve proti FC Liverpool (3:1) sa rozhodol prestúpiť do talianskeho Juventusu Turín. "Myslím si, že to vtedy povedal celkom jasne. Chcel nové výzvy. Moment po finále LM v Kyjeve využil na to, aby to povedal, ale myslím si, že o tom premýšľal už dlhšie," povedal Pérez pre rozhlasovú stanicu El Transistor.

Pérez zároveň potvrdil, že počas deviatich rokov v Reale Madrid s Ronaldom nikdy neboli problémy. "Nepamätám sa, že by niekedy prišiel neskoro alebo inak porušil nastolené pravidlá. Myslím si, že je to najlepší hráč, ktorého som dotiahol do Realu Madrid. Vždy som s ním mal skvelý vzťah. Nikdy sme nemali najmenší problém, dokonca ani v otázke peňazí, o ktorej sa toľko popísalo," vysvetlil Pérez.

Zinedine Zidane (vpravo) a Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP Photo/Borja B. Hojas

Mnohí fanúšikovia videli za odchodom Cristiana Ronaldo súvislosť s tým, že krátko predtým odišiel z lavičky Realu tréner Zinedine Zidane. Pérez však vniesol viac svetla aj do tejto témy a zdôraznil, že keď Zidane prezentoval som úmysel odísť, v tej chvíli už nemohol veľa urobiť. "Prišiel do mojej kancelárie a oznámil mi to. Keď sa Zidane rozhodol, už nebolo možné ho presvedčiť. Na ďalší deň sme to oznámili verejnosti. V tom čase nebolo k dispozícii mnoho trénerov, ktorých by sme mohli angažovať. Každý mal niekde nejaký kontrakt," poznamenal madridský funkcionár.

Pérez nakoniec na uvoľnenú stoličku angažoval vtedajšieho reprezentačného kormidelníka Julena Lopeteguiho. Po oznámení angažmánu v Reale Madrid krátko pred začiatkom MS v Rusku však tento kouč prišiel o miesto pri národnom tíme Španielska. "Chceli sme, aby Lopetegui prevzal naše mužstvo po MS. Želal si, aby sme to zverejnili ešte pred začiatkom šampionátu. Prebrali sme to s Luisom Rubialesom (prezident Španielskej kráľovskej futbalovej federácie, pozn.), ktorý nám sám povedal, že máme šťastie, pretože sme získali výnimočného trénera. Popoludní však prišlo k náhlemu zvratu v situácii a Lopeteguiho odvolali od španielskeho tímu. Viac sme s federáciou na túto tému nehovorili, keďže Lopeteguiho vyhodili a my sme napokon ani nemuseli platiť výstupnú klauzulu," skonštatoval Florentino Pérez.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Florentino Pérez Real Madrid CF
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Francisco Seco
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články