VIDEO Rýchlosť na svahoch je Shiffrinovej málo: Akrobatické kúsky a preťaženie až 9G!

Mikaela Shiffrinová v stíhačkeMikaela Shiffrinová v stíhačke Zdroj: facebook - Mikaela Shiffrinová

VAIL VALLEY - Mikaela Shiffrinová (24) miluje rýchlosť a vykrajovanie oblúkov na lyžiach. Aktuálne si však fenomenálna Američanka vyskúšala, aké to je rútiť sa ako blesk po oblohe a robiť slalom pomedzi mraky. Držiteľka troch veľkých glóbusov za celkový triumf vo Svetovom pohári v čase voľna pred novou sezónou v jej rodnom Colorade navštívila skupinu leteckých akrobatov "Thunderbirds" a neváhala zalietať si v stíhačke F16.

Svoj osud zverila do rúk majora Jasona Markzona, ktorý s ňou predvádzal kúsky v dvojmiestnom lietadle v rýchlosti 450 - 500 míľ za hodinu, čo je v prepočte 700 - 800 km/h. Jej inštruktor bol zo Shiffrinovej unesený. "Zabila to! Dostali sme sa až k preťaženiu 9G. Skvelá robota, Mikaela," referoval Markzon na twitteri.

"Bola to tá najúžasnejšia vec, ktorú som v živote zažila. Dokonca som si dovolila pár vlastných manévrov aj niečo ako slalom po oblohe. Nemohla som v tej rýchlosti a preťažení poriadne dýchať. Pomáhala som si len krátkymi vdychmi. Navyše krúti sa mi hlava a trasú sa mi kolená," uviedla Shiffrinová po vystúpení zo stíhačky, resp. na svojom twitterovom profile. "Škoda, že nemôžete vidieť, ako sa smejem pod prilbou," komentovala víťazka 60 pretekov SP vlastnú fotografiu zo stíhačky s palcom hore.

Dvojnásobná olympijská šampiónka a päťnásobná majsterka sveta sa v tejto nevšednej zábavke zrejme inšpirovala svojou krajankou a kamarátkou Missy Franklinovou. Päťnásobná olympijská šampiónka v plávaní, ktorá vlani ukončila kariéru, si v stíhačke zalietala v roku 2015.

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook - Mikaela Shiffrinová; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články