Ľubomír Višňovský s kritickými slovami na hokejový Slovan: Amaterizmus!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Hokejový Slovan sa už dlhé roky zmietal v problémoch. Dlhy sa nabaľovali ako obrovská snehová guľa, ktorú Slovan tlačil pred sebou. Vedenie tento problém nebolo schopné vyriešiť, a tak sa situácia neustále zhoršovala až do takého bodu, že kedysi slávny hokejový klub musí opustiť KHL. Veľká sekera a žiadny sponzor, ktorý by situáciu pomohol napraviť. Definitívny koniec v prestížnej súťaži a neistá budúcnosť. Kedysi pyšná hokejová značka je ťahaná blatom, čo sa nepáči bývalému elitnému hráčovi Ľubomírovi Višňovskému.

"Je to predovšetkým smutné, ale zároveň realita. Už pred dvoma rokmi som povedal, že Slovan ťahá so sebou veľký balvan a najlepšie by bolo, keby to ukončil. Má hrať iba to, na čo má. To, že Slovan kľakol na kolená, je silná káva. Marketing prepadol na celej čiare. KHL bola výborná myšlienka, Slovan mal byť základňou pre slovenskú reprezentáciu s najlepšími domácimi hráčmi. Existovali všetky predpoklady, aby to dobre fungovalo," povedal v rozhovore pre Pravda.sk Višňovský.

Bez peňazí sa toho veľa uhrať nedá. Slovan skladal káder vždy na poslednú chvíľu, kedy si už nemohol vyberať z kvalitných hráčov. Potreboval totiž vždy riešiť inú dieru na palube potápajúcej sa lodi. Následne neprichádzali patričné výkony, výsledky a v konečnom dôsledku už ani ľudia, ktorí kedysi pravidelne vypredávali štadión. "Všetko je o peniazoch. Keď hráči nedostanú štyri, päť mesiacov výplaty, tréner ich musí špeciálne motivovať. V uplynulých sezónach hralo mužstvo posledné zápasy s dvanástimi hráčmi – bolo to neuveriteľne amatérske. Začali sem chodiť hokejisti z cudziny, ktorí nikde v Európe nedostali dobré kontrakty – potom sa zrazu zjavili v Slovane. To je veľmi zlá vizitka pre klub. Opakujem – amaterizmus," obul sa do vedenia klubu skúsený obranca.

Budúcnosť Slovana by mala byť v Tipsportlige, lenže aj tu je problém. S dlhom by sa do súťaže nemal dostať. Ak však klub pripraví splátkový kalendár, mohol by dostať zelenú. Otázkou zostáva, či sa tentoraz jeho sľuby o vyplatení dlhov stanú realitou. "Zrejme mali s extraligou nejakú dohodu, ktorú si už predtým vydupali. Ale klub dnes dlhuje mestu milión eur za štadión, hráčom niekoľkonásobne viac – viem o dvoch, ktorým nevyplatili po 500-tisíc eur. Je v poriadku, že si dohodnú splátkový kalendár? A dodržia ho? Pamätám si Miklíka či Brusta, existovala dohoda, že dlh voči nim sa bude postupne splácať a nakoniec z toho aj tak nič nebolo. Nie je to fér," dodal Višňovský v rozhovore pre Pravda.sk.


Tagy: Ľubomír Višňovský HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA