VIDEO Cígerov pohľad na možný návrat Slovana do ligy: Toto sme presne my Slováci...

Zdeno Cíger
Zdeno Cíger

BRATISLAVA - Bývalý hráč HC Slovana Bratislava či bývalý tréner reprezentácie Zdeno Cíger sa pre Športky vyjadril k téme možného návratu belasých do najvyššej ligy.

Zdeno Cíger bol so Slovanom štvornásobným majstrom Slovenska a tento tím aj viedol ako tréner. Patrí medzi najväčšie osobnosti bratislavského klubu a rozhodne ho neteší momentálna situácia, v ktorej sa hokejová značka z hlavného mesta nachádza. "Slovan to vyskúšal, ukázal ľudom kvalitnú ligu, kde hrajú kvalitní hokejisti z celého sveta, ale treba si povedať, že pokiaľ nie sú na to podmienky a peniaze, tak to netreba siliť. Pred odchodom bola extraliga na veľmi dobrej úrovni aj vďaka Slovanu, návštevnosť bola slušná a aj hráči hrali veľmi dobrý hokej. Je dôležité, aby sme si skvalitnili našu súťaž, potrebujeme vychovávať mladých hráčov aj touto cestou."

Pýtali sme sa aj na možný scenár, ak Slovan nesplní licenčné podmienky pre to, aby nastúpil do Tipsportligy – to je momentálne stále aktuálnejšia možnosť ako tá, že sa do nej predsa len dostane. "Ja verím, že sa nestane, že Slovan nenastúpi do ligy. Nechceme, aby nehralo veľa mladých hokejistov, ale aj dospelých hráčov. Ja nemám problém s tým, keby sa Slovan vrátil do extraligy. Dúfam však, že sa niekto poučí z tejto situácie. Budem rád, ak sa tu vytvorí konkurencia, aby sme ukázali slovenskému národu, že aj tu sa dá hrať hokej," konštatoval Cíger. 

Množstvo osobností sa už vyjadrilo aj záporne a negatívne k možnému návratu belasých do Tipsportligy, Zdeno Cíger to vníma ako krok dozadu. "Toto je to zlé, to, čo Slovákov charakterizuje, ideme si tu robiť zle! Podľa mňa treba pracovať aj s tradíciou. Myslím si, že treba druhých len podporiť, pozdvihnúť v týchto otázkach, pretože takto si len robíme zle a to nikomu nepomôže. Musíme sa spoločne preniesť cez rôzne boje a závisť, Slovan bol vždy Slovanom a mal by tam byť. Treba sa z toho poučiť a nájsť spôsob, ako si vytvoriť dôveru, zároveň je potrebné ukázať, ako sa to dá robiť lepšie."


Tagy: HC Slovan Bratislava Zdeno Cíger

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
Športky; Video: Športky

DISKUSIA