Slovan v príprave aj proti českému majstrovi: Odštartuje ju bez pätice kľúčových opôr

Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava

BRATISLAVA - Futbalisti majstrovského tímu ŠK Slovan Bratislava začnú letnú prípravu na novú sezónu 2019/2020 v stredu 5. júna. Okrem týždňového sústredenia v Šamoríne bude príprava "belasých" prebiehať výlučne v domácich podmienkach. Víťaz nedávno skončeného ročníka Fortuna ligy má v pláne odohrať 6 zápasov, z toho štyri proti tímom z Česka, jeden proti slovenskému druholigistovi KFC Komárno a v závere samotnej prípravy vyzve aj rakúsky SKN St. Pölten.

Najväčšiu pozornosť priťahuje duel proti českému ligovému šampiónovi Slavii Praha, s ktorým sa Slovan stretne 30. júna na Tehelnom poli. Nový ročník najvyššej domácej súťaže sa začne prvým kolom 20. júla. Zverenci trénera Martina Ševelu budú tiež 18. júna pozorne sledovať žreb európskych pohárových súťaží, v ktorom spoznajú meno súpera v prvom a v prípade postupu aj v druhom kole kvalifikácie Ligy majstrov 2019/2020. Zápasy úvodného kola tejto súťaže sú na programe 9. a 10. júla, odvety 16. a 17. júla. "Belasí" budú v prvom kole určite nasadeným tímom.

"Štartujeme už 5. júna, pretože začiatkom ďalšieho mesiaca hráme prvý zápas kvalifikácie Ligy majstrov a potrebujeme sa dôkladne pripraviť na to, čo nás čaká v pohárovej Európe i celkovo v novej sezóne. Začiatok prípravy zameriame najmä na kondičnú stránku, ktorú chceme ešte o niečo posunúť, pretože musíme hrať ešte vo vyššom tempe a nasadení. Postupne prejdeme do technicko-taktických vecí, aby sme sa pripravili na súperov s rôznymi hernými štýlmi, s ktorými sa môžeme v Európe stretnúť. Úmyselne sme v príprave volili súperov ako Baník Ostrava či Slavia Praha, ktorí hrajú agresívny futbal vo vysokej intenzite. Vyvrcholenie prípravy v podobe zápasu so 'zošívanými', ktorí sa dostali do štvrťfinále Európskej ligy 2018/2019," povedal pre oficiálny web bratislavského Slovana športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

Na prvom zraze budú trénerovi Martinovi Ševelovi chýbať piati reprezentanti. Povinnosti v národných tímoch si v tom čase budú plniť Vasil Božikov, Dominik Greif, Dávid Holman, David Strelec a Andraž Šporar. Do novej sezóny neráta klub so službami Rakúšana Stefana Stangla. "Skončila sa mu krátkodobá zmluva a už ďalej nepočítame s jeho službami. Budeme sa snažiť posilniť káder a ešte zvýšiť konkurenciu, aby sme mali zdvojené posty v obrane, v strede poľa i v útoku. Tešíme sa, že prípravu s nami začne Erik Daniel, ktorý prinesie konkurenciu do krídelných priestorov. Z hosťovania sa vráti Vernon de Marco. Polročné hosťovanie sa skončilo Davidovi Hrnčárovi, momentálne je naším hráčom a uvidíme, či s nami začne prípravu alebo sa predĺži jeho pôsobenie v Pohroní," približuje situáciu v klube Trutz.

Program letnej prípravy a prehľad prípravných stretnutí ŠK Slovan Bratislava na sezónu 2019/2020 (zdroj: klubový web):

5. júna: zraz
15. júna: KFC Komárno (II. liga) - ŠK Slovan Bratislava (v Komárne od 17.00 h)
18. júna: ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Slovácko (ČR) (v Malackách od 16.00 h)
22. júna: ŠK Slovan Bratislava - Baník Ostrava (ČR) (na štadióne Pasienky od 16.00 h)
24. - 30. júna: Sústredenie ŠK Slovan Bratislava v Šamoríne
25. júna: ŠK Slovan Bratislava - Bohemians 1905 (ČR) (na štadióne Pasienky od 16.00 h)
30. júna: ŠK Slovan Bratislava - Slavia Praha (ČR) (na Tehelnom poli od 18.00 h)
3. júla: ŠK Slovan Bratislava - SKN St. Pölten (Rak.) (na štadióne Pasienky od 18.00 h)

Ďalší program ŠK Slovan Bratislava:

18. júna: žreb 1. a 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov
9. - 10. júla: prvý zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2019/2020
16. - 17. júla: odvetný zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2019/2020
20. júl: 1. kolo Fortuna ligy 2019/2020


Tagy: SK Slavia Praha ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Jakub Kotian

DISKUSIA