Reprezentácia Nemecka dočasne bez trénera: Kuriózne zranenie Löwa, ktorého zavalila...

Joachim Löw
Joachim Löw

BERLÍN - Nemecká futbalová reprezentácia bude v blížiacich sa dvoch kvalifikačných zápasoch o postup na ME 2020 v Bielorusku a doma s Estónskom (8., resp. 11.6.) bez hlavného trénera. Joachima Löwa vyradilo z cesty do Bieloruska zranenie, ktoré si vyžiadalo dlhodobejšiu hospitalizáciu v nemocnici. Oficiálne stanovisko Nemeckého futbalového zväzu (DFB) informuje o "športovej nehode", denník Bild však pridal podrobnosti. Podľa neho 59-ročnému Löwovi počas tréningu spadla činka na hruď a pritlačila mu tepnu tak, že musel do nemocnice. Löwa nahradí počas spomenutých dvoch zápasov kvalifikácie jeho asistent Marcus Sorg.

"Jeho zotavovanie prebieha uspokojivo, ošetrujúci lekár mu však radí, aby v najbližších týždňoch ešte oddychoval," píše sa v stanovisku DFB. "Vodí sa mi už lepšie, ale musím ešte chvíľu oddychovať. Som však v neustálom kontakte so svojimi kolegami z trénerského tímu, a tak to bude aj počas zápasov. Verím, že trio Marcus Sorg, Andy Köpke a Oliver Bierhoff má dostatok skúseností, aby to zvládlo aj bezo mňa," cituje trénera majstrov sveta z roku 2014 portál športového periodika Kicker. "Najdôležitejšie zo všetkého je to, že 'Jogi' bude o pár dní opäť v poriadku. Všetci vieme, že už teraz by najradšej viedol tréningy, ale musí relaxovať," pridal názor manažér tímu Nemecka Oliver Bierhoff.

Nemci začali svoju púť kvalifikáciou ME 2020 víťazstvom v Holandsku 3:2. V tabuľke C-skupiny im patrí druhá priečka za Severnými Írmi. Tí však majú za sebou už dva zápasy a na konte 6 bodov.


Tagy: Nemecko Joachim Löw

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA