Kližan zabojuje o osemfinále proti favorizovanému Rusovi: Náš tenista vie, čo by naňho mohlo platiť

Na snímke slovenský tenista Martin KližanNa snímke slovenský tenista Martin Kližan Zdroj: TASR/AP/Pavel Golovkin

PARÍŽ - Dvaja slovenskí tenisti budú v akcii v sobotu na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (26. mája - 9. júna, celková dotácia 42,661 mil. eur). Na Martina Kližana čaká duel 3. kola dvojhry, Magdaléna Rybáriková si zahrá v 2. kole deblovej súťaže.

Martin Kližan zabojuje o postup do svojho prvého osemfinále v Paríži proti favorizovanému Rusovi Karenovi Chačanovovi. Súboj Kližana s turnajovou desiatkou zaradili ako štvrtý v poradí na dvorec číslo 1 so začiatkom približne po 16.00 h. "Chačanov má relatívne slabší forhend a pretože je vysoký, nehýbe sa ideálne. Ale je to hráč z elitnej skupiny tenistov, takže zároveň veľký favorit,“ povedal Dominik Hrbatý, tréner Martina Kližana, pre denník Pravda. Kližan s ruským hráčom občas trénuje, dokonca aj v Paríži si už spolu zahrali. "Bola to vyrovnaná partia. Martin mi potom povedal, že si myslí, že vie, čo by naňho mohlo platiť. Tak mu to hádam v sobotu vyjde,“ dodal Hrbatý.

Magdaléna Rybáriková spoločne s Češkou Markétou Vondroušovou sa v 2. kole pokúsia zdolať ukrajinsko-lotyšský pár Ľudmila Kičenoková a Jelena Ostapenková. Na dvorci číslo 13 začnú hrať približne po 14.30 h.

Program Slovákov v sobotu na Roland Garros 2019:

Dvojhra mužov - 3. kolo:
Martin Kližan (SR) - Karen Chačanov (Rus.-10) - dvorec číslo 1, štvrtý zápas, začiatok približne po 16.00 h

Štvorhra žien - 2. kolo:
Magdaléna Rybáriková, Markéta Vondroušová (SR/ČR) - Ľudmila Kičenoková, Jelena Ostapenková (Ukr./Lot.) - dvorec číslo 13, tretí zápas, začiatok približne po 14.30 h

Viac o téme: Martin Kližan Karen Chačanov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Pavel Golovkin
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články