Prvý zápas nerozhodol, na rade je odveta: Wilder oznámil ďalší duel s Furym

Bitka v plnom prúde
Bitka v plnom prúde

NEW YORK - Majster sveta ťažkej váhy organizácie WBC Deontay Wilder sa znovu stretne s britským boxerom Tysonom Furym. Vlani v decembri skončil ich zápas v Los Angeles remízou, po ktorej Američan Wilder zostal šampiónom.

Tridsaťtriročný Wilder v piatok na sociálnej sieti oznámil podpis zmluvy na súboj s Furym, termín však ešte neoznámil. Jeho najbližším zápasom bude septembrová odveta s Kubáncom Luisom Ortizom, ktorého vlani porazil. Fury má pred sebou duel s Tomom Schwarzom, ktorý sa uskutoční 15. júna v Las Vegas.

"Najprv Luis Ortiz, potom Tyson Fury. Zmluvy sú už podpísané, je to oficiálne," napísal Wilder, ktorý pred dvoma týždňami knokautoval Dominica Breazealea hneď v prvom kole a pripísal si 41. víťazstvo v profesionálnom ringu.

Wilder je majstrom WBC od januára 2015, pás obhájil už deväťkrát. Priaznivci boxu by ho radi videli v ringu proti Britovi Anthonymu Joshuovi, ktorý je držiteľom titulov IBF, WBA a WBO. Ich zápas je však zatiaľ v nedohľadne. Joshua sa dnes v newyorskej Madison Square Garden stretne s Američanom s mexickými koreňmi Andym Ruizom.


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Mark J. Terrill

DISKUSIA