VIDEO Liverpool pred finále veľkým favoritom: Nechceme znovu zažiť to, čo minulý rok!

Na snímke tréning futbalistov LiverpooluNa snímke tréning futbalistov Liverpoolu Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

MADRID - Futbalisti Liverpoolu si druhýkrát za sebou zahrajú finále Ligy majstrov. V dnešnom zápase s anglickým rivalom Tottenhamom túžia "Reds" dopadnúť lepšie ako vlani, kedy podľahli Realu Madrid 1:3. Finále sa hrá od 21:00 v Madride na štadióne Atlética.

"Nechceme znovu zažiť to čo minulý rok. Prehrať finále je bolestné. Ale zobrali som si z toho veľa skúseností a snáď ich teraz dokážeme zúročiť," povedal pre BBC kľúčový obranca Liverpoolu Virgil van Dijk, ktorého tím je podľa stávkových kancelárií veľkým favoritom.

Obaja súperi predviedli v semifinále veľké obraty. Liverpool na svojom štadióne deklasoval Barcelonu 4:0 a senzačne zmazal úvodnú prehru 0:3. Tottenham po domácej prehre 0:1 s Ajaxom Amsterdam v odvete prehrával po polčase už 0:2, ale tromi gólmi Lucas Moura skóre otočil a zvíťazil 3:2. Brazílsky záložník zavŕšil hetrik až v šiestej minúte nastavenia.

Viac o téme: Tottenham Hotspur Liverpool FC