Za pochvalu pokuta pre známeho kouča NBA: Chápem, čo chcel povedať, ale prekročil čiaru

Doc RiversDoc Rivers Zdroj: SITA/AP - Ben Margot

TORONTO - Vedenie zámorskej basketbalovej NBA potrestalo klub Los Angeles Clippers pokutou 50-tisíc dolárov za výroky trénera tohto tímu Doca Riversa na adresu hviezdy Toronta Raptors Kawhiho Leonarda. Päťdesiatsedemročný Rivers pritom nepovedal nič negatívne, no v nedávnom rozhovore pre televíznu stanicu ESPN prirovnal Leonarda k legendárnemu Michaelovi Jordanovi, čo vedenie profiligy vyhodnotilo ako nepovolený lobing.

Rivers sa v diskusii s Magicom Johnsonom vyjadril, že 27-ročný Leonard mu spomedzi súčasných hráčov štýlom hry najviac pripomína spomenutého Michaela Jordana. "Najviac sa mu podobá práve Leonard. Samozrejme, sú tu však aj ďalší skvelí hráči. Rovnako fenomenálny je aj LeBron James aj Kevin Durant. Najväčšiu podobnosť s Jordanom však vidím u Leonarda. Má veľké ruky, skvelé zakončenie, rozhodnutia aj bránenie. A keď si myslíte, že ho máte pod kontrolou, vytiahne strelu za tri body. Ťažko však niekoho označiť za najlepšieho basketbalistu," povedal Rivers.

NBA už dávnejšie vystríhala zástupcov klubov pred slovami, ktoré by sa dali interpretovať ako lobovanie za hráča iného tímu, aby sa pripojil k ich organizácii. Leonard sa po skončení aktuálneho ročníka 2018/2019 stane voľným hráčom a očakáva sa, že práve Clippers budú jedným z mužstiev, ktoré ho budú chcieť zlanáriť do svojich služieb. "Chápem, čo chcel povedať, ale, bohužiaľ, prekročil čiaru. Musí zostať zachovaná rovnováha záujmov," skonštatoval komisár NBA Adam Silver.

Viac o téme: Toronto Raptors Los Angeles Clippers Kawhi Leonard Doc Rivers
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Ben Margot
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články