Mladá Slovenka mala našliapnuté na veľký triumf: Našej výprave však ostali len oči pre plač

Eliška Mintálová
Eliška Mintálová

PAU - Slovenskí reprezentanti Marko Mirgorodský a Eliška Mintálová sa nedostali na pódium vo finále svojich disciplín na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome vo francúzskom Pau.

Mladému Liptákovi Mirgorodskému to nevyšlo medzi kanoistami a na prienik medzi elitné trio nepomohlo ani to, ak by nedostal dve trestné sekundy za dotyk s bránkou číslo 19. V konečnej klasifikácii obsadil 6. priečku s odstupom 3,75 s na bronz. Prvenstvo si vyjazdil Slovinec Benjamin Savšek pred Francúzom Martinom Thomasom, tretiu pozíciu obsadil Nemec Sideris Tasiadis.

Miesto v desaťčlennom finále tesne ušlo skúsenému Michalovi Martikánovi, ktorého v predpoludňajšom semifinále klasifikovali na prvej nepostupovej 11. pozícii a od prieniku ďalej na úkor obhajcu zlata Brita Ryana Westleyho delilo slovenského matadora 97 stotín sekundy. Strieborný z OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro Matej Beňuš nepostúpil z kvalifikácie.

Do finále súťaže kajakárok vstupovala Eliška Mintálová ako víťazka semifinále, ale dotyk s bránkou číslo 8 a "guľa" na pätnástke ju stáli lepšie umiestnenie. Napokon ju klasifikovali na 10. priečke, pódium by nezískala ani v prípade čistej jazdy. Pôvodne mala Mintálová iba štyri trestné sekundy za dotyky, ale dodatočná analýza odhalila, že pri bránke číslo 15 nešlo iba o dotyk, ale Slovenka ju minula.

Zlato si vyjazdila Češka Amálie Hilgertová, striebro Britka Mallory Franklinová a bronz Nemka Jasmin Schornbergová. Pre Janu Dukátovú a Elenu Kaliskú bola konečnou už štvrtková kvalifikácia. V nedeľu budú v Pau súťažiť kanoistky a kajakári, v hre bude len Martin Halčin.

C1M - finále: 1. Benjamin Savšek (Slovin.) 98,59 s (0), 2. Martin Thomas (Fr.) +0,79 s (0), 3. Sideris Tasiadis (Nem.) +2,18 (0), ... 6. Marko Mirgorodský (SR) +5,93 (2), ... v semifinále: 11. Michal Martikán - nepostúpil do finále, ... Matej Beňuš (obaja SR) nepostúpil z kvalifikácie do semifinále

K1Ž - finále: 1. Amálie Hilgertová (ČR) 104,95 s (0), 2. Mallory Franklinová (V. Brit.) +0,19 s (0), 3. Jasmin Schornbergová (Nem.) +2,57 (0), ... 10. Eliška Mintálová (SR) +55,11 (52), ... Elena Kaliská a Jana Dukátová (obe SR) nepostúpili z kvalifikácie do semifinále


Tagy: Marko Mirgorodský Eliška Mintálová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA