Ako mohla najlepšia hráčka prehrať s päťmilióntou na svete? Hlasy aktérok po senzáciách v Paríži

Serena Williamsová
Serena Williamsová

PARÍŽ - Dve prvotriedne senzácie prinieslo sobotňajšie dianie v 3. kole ženskej dvojhry na tenisovom Roland Garros v Paríži. Najprv sa súťažou nečakane rozlúčila svetová jednotka Naomi Osaková a po nej sa porúčala aj 23-násobná grandslamová šampiónka Serena Williamsová. Japonku Osakovú na ceste za tretí grandslamovým titulom v sérii zastavila 23-ročná Češka Kateřína Siniaková /4:6, 2:6/ a 37-ročnú americkú veteránku S. Williamsovú zasa 20-ročná Sofia Keninová /2:6, 5:7/, rodáčka z Moskvy, ktorá reprezentuje USA.

"Či som deprimovaná z prehry? To je silné slovo, už som sa v živote cítila aj horšie," vravela 21-ročná kométa svetového tenisu Osaková. "Ľudia si asi povedia, ako len mohla najlepšia hráčka podľa rebríčka prehrať s päťmilióntou na svete? Ono to však nie je nalinkované dopredu. Každý môže prehrať s každým, raz si hore a potom zase dolu. Ja som ešte pred rokom bola na 70. mieste rebríčka a dnes si už na to nikto nespomenie," zamyslela sa Osaková.

"Je to také úžasné, že tomu nemôžem uveriť. Som neskutočne šťastná. Bol to asi môj najlepší zápas a verím, že v takýchto výkonoch budem pokračovať," žiarila šťastím Siniaková, cituje ju portál idnes.cz.

V súboji Sereny Williamsovej s Keninovou zrejme všetci čakali na moment, keď sa zásadnejšie prejaví skúsenosť aj väčšia herná kvalita staršej z Američaniek. Ibaže Keninová vytrvala v nadpriemernom výkone od začiatku do konca zápasu. Výborne podávala a menej pohyblivú súperku ničila dlhými údermi do rohov kurtu a blízko k základnej čiare. Zvládla aj Serenin čiastkový obrat z 1:3 na 4:3 a 5:4 v druhom sete a v dvanástom geme pri svojom servise premenila druhý mečbal. Hoci na esá prehrala s vysokou favoritkou 0:10, urobila presne o polovicu menej nevynútených chýb ako jej slávna protivníčka (17-34). "Serena je veľká šampiónka a pravá inšpirácia nielen pre mňa. Stále len pomaly spracúvam, čo sa vlastne stalo. Nedochádza mi to poriadne," skonštatovala Keninová hodinu po skončení zápasu. "Dosť dlho som nehrala proti niekomu, kto tak neomylne umiestňoval svoje úder k základnej čiare. Najmä v prvom sete hrala moja súperka neuveriteľne," pochválila S. Williamsová svoju premožiteľku.

Veľká Serena sa tak skoro ako teraz v Paríži nelúčila na turnaji "veľkej štvorky" od roku 2014. Vtedy rovnako na Roland Garros neprešla cez 2. kolo. Celkovo však pri Seine trikrát dvíhala nad hlavu víťaznú trofej (2002, 2013, 2015) a je to jedno z jej obľúbených podujatí. Pred príchodom do Paríža však toho veľa nenahrala. Od štvrťfinále na Australian Open v Melbourne odohrala len štyri zápasy, proti bolo zranenie kolena aj choroba. "Táto sezóna je pre mňa vysiľujúca, ale do Paríža som sa tešila. Je to úžasné mesto a pekný turnaj, neľutujem, že som sem prišla. Aj keď som si myslela, že v súťaži pobudnem dlhšie ako len do 3. kola," referovala bývalá svetová jednotka.


Tagy: Serena Williamsová Naomi Osaková Kateřina Siniaková Sofia Keninová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Christophe Ena; Video: Roland Garros

DISKUSIA