Hrbatý skončil ako tréner Kližana: Pracovne sa možno rozchádzame, ale priateľstvo pretrvá!

Martin Kližan a Dominik Hrbatý na slovenskej lavičkeMartin Kližan a Dominik Hrbatý na slovenskej lavičke Zdroj: SITA/Jana Birošová

PARÍŽ – Dominik Hrbatý už nebude trénerom slovenského tenistu Martina Kližana. Rodák z Bratislavy prehral v treťom kole Roland Garros s Rusom Karenom Chačanovom hladko v troch setoch a po parížskej stopke uzrela svetlo sveta ďalšia mimoriadna správa. Obaja sa dohodli na ukončení spolupráce, ktorá trvala rok a pol. Informovali o tom na sociálnej sieti.

"Ďakujem Dominik za 1,5 roka roboty, za všetky rady a nové veci, ktoré som sa mohol pri tebe naučiť a prajem ti do budúcnosti veľa šťastia s ďalšími zverencami," zneli úprimné slová 29-ročného tenistu, ktorý má na konte šesť titulov na okruhu ATP, z toho jeden pod taktovkou legendárneho Hrbatého.

"Úžasných 18 spoločných mesiacov. Bola to skvelá cesta. Nebolo to len o množstve hodín strávených spoločne ako hráč a tréner, ale stali sme sa výbornými priateľmi a veľa sa toho o sebe naučili aj mimo kurtu. Som šťastný, že som mohol s Martinom pracovať a že som dostal šancu ovplyvniť jeho kariéru. Pracovne sa možno rozchádzame, ale priateľstvo pretrvá, a o tom napokon šport je. Veľa šťastia Martin," uviedol súčasný slovenský daviscupový kapitán Dominik Hrbatý.

Viac o téme: Dominik Hrbatý Martin Kližan
  • Autor: © Zoznam/ps
  • FOTO: SITA/Jana Birošová; Instagram/Dominik Hrbatý/Martin Kližan
  • Zdroj: športky

Súvisiace články