Projekt Dajme spolu gól je čoraz populárnejší: SFZ ho chce posunúť aj na základné školy

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik
Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik

ŠAMORÍN - Slovenský futbalový zväz (SFZ) spolu s partnermi pripravili projekt na podporu mládežníckeho futbalu "Dajme spolu gól". Určený je predovšetkým pre najmenších - žiakov slovenských materských škôl, no vízia projektu do budúcnosti počíta aj so zapojením detí na základných školách.

"Určite to neskončí iba pri materských školách. V prvej fáze rozvoja chceme tento projekt posunúť na I. stupeň základných škôl," prezradil prezident SFZ Ján Kováčik.

Každá materská škola, ktorá sa rozhodne zapojiť do projektu, dostane jednorazovo sumu 600 eur. Tá má slúžiť na nákup lôpt, rozlišovacích viest, prekážok, kužeľov, tričiek pre deti a iných tréningových pomôcok. Každá zapojená MŠ následne mesačne dostane finančnú podporu od SFZ vo výške 50 eur a rovnakú čiastku aj od svojho zriaďovateľa, napr. mesta alebo obce. Ďalšie príspevky môžu zúčastnené MŠ získať podľa splnenia stanovených podmienok od partnerov SFZ, ktorí participujú na spomenutom projekte.

V roku 2016 sa projekt rozbiehal na úrovni troch materských škôl a troch klubov, v ktorých zdokonaľovalo svoj futbalový talent približne 400 detí. V súčasnosti je do projektu zapojených už 174 materských škôl, v ktorých pravidelne športuje okolo 3400 detí. Cieľom SFZ je v budúcej sezóne 2019/2020 pokoriť v rámci projektu hranicu 300 materských škôl a 5000 detí.


Tagy: Ján Kováčik SFZ

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA