Martin Škrtel o svojej nejasnej budúcnosti: Verím, že nájdeme niečo a...

Martin Škrtel oslavuje so spoluhráčmi gól
Martin Škrtel oslavuje so spoluhráčmi gól

BRATISLAVA - Slovenský futbalista Martin Škrtel sa v nedeľu predstavil v exhibičnom zápase pri príležitostí 100. výročia založenia klubu FC Baník Prievidza. V ňom so svojimi spoluhráčmi nastúpil proti tímu Juraja Kucku a spoločne potešili viac než 3500 futbalových fanúšikov na Hornej Nitre. Rodák z Handlovej je v týchto dňoch bez zamestnávateľa, keďže kontrakt s tureckým klubom Fenerbahce Istanbul mal iba do konca aktuálnej sezóny 2018/2019. Priznal, že ohľadne budúcnosť zatiaľ nemá jasno.

"Momentálne sa tým nejako nezaoberám, je to v rukách mojich agentov. Nejaké ponuky sú, a tak verím, že nájdeme niečo, čo bude vyhovovať mne a tiež mojej rodine," vyhlásil 34-ročný Škrtel.

Podľa jeho vlastných slov nie je vylúčené ani pokračovanie v tíme 28-násobného tureckého šampióna. "Dá sa povedať, že prebehli určité rokovania aj s nimi, ale zatiaľ bez výrazného výsledku. Všetky možnosti sú otvorené a uvidíme, ako to dopadne," pokračoval bývalý stopér slovenskej reprezentácie, v ktorej zastával aj pozíciu kapitána. V aktuálnom ročníku 2018/2019 odohral v drese Fenerbahce Istanbul 27 zápasov, v ktorých zaznamenal jeden presný zásah. Pri hodnotení sezóny v ňom prevládali zmiešané pocity. "Napriek tomu, ako sa nám nedarilo, to dopadlo ešte celkom dobre. Tri týždne pred koncom sme sa zachraňovali a napokon sme skončili na šiestom mieste. Samozrejme, sklamanie bolo veľké, ale taký je futbal. Verím, že ďalšie sezóny budú pre mňa a tiež pre Fenerbahce už len lepšie," skonštatoval bývalý hráč anglického FC Liverpool či ruského Zenitu Petrohrad.

Martin Škrtel vo februári tohto roka ukončil spolu s Adamom Nemcom a Tomášom Hubočanom reprezentačnú kariéru. V najcennejšom drese odohral 103 zápasov, strelil šesť gólov a zúčastnil sa na MS 2010 v Juhoafrickej republike aj na európskom šampionáte 2016 vo Francúzsku. Slovenský tím čaká v piatok 7. júna prípravný zápas proti Jordánsku a o štyri dni neskôr kvalifikačný duel v Azerbajdžane. Na otázku, či ho spoluhráči neprehovárali, aby s nimi išiel na reprezentačný zraz, Škrtel s úsmevom odpovedal: "Zatiaľ nie, nebola na to nejaká príležitosť. Oni však poznajú môj postoj. Rozhodnutie som nezmenil, takže by to nemalo zmysel."


Tagy: Martin Škrtel Fenerbahce Istanbul

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Fenerbahçe SK

DISKUSIA