VIDEO Halepová v Paríži suverénne do štvrťfinále, českú tenistku v boji o semifinále čaká Keysová

Simona HalepováSimona Halepová Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

PARÍŽ - Rumunská tenistka Simona Halepová postúpila do štvrťfinále ženskej dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži. V pondelňajšom dueli osemfinále zdolala na antuke vo francúzskej metropole mladú Poľku Igu Swiatekovú hladko 6:1, 6:0 za 45 minút. Na ceste za obhajobou titulu si pripísala štvrté víťazstvo v sérii.

Niekdajšia ženská svetová jednotka Halepová bola na centrálnom dvorci Philippa Chatriera suverénna, keď stratila jediný gem. V úvodnom sete za stavu 5:0 prekvapivo neuspela pri vlastnom podaní, ale v zostávajúcom priebehu stretnutia už nepripustila komplikácie. Dvadsaťsedemročná tenistka zahrala sedemnásť víťazných úderov a dopustila sa iba piatich nevynútených chýb.

Česká tenistka Kateřina Siniaková prehrala v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros s Američankou Madison Keysovou 2:6 a 4:6. V ďalšom zápase si postup do štvrťfinále zabezpečila ôsma nasadená Ashleigh Bartyová z Austrálie, ktorá zdolala Sofiu Keninovú z USA 6:3, 3:6 a 6:0. Zápas Bartyovej s Keninovou trval na kurte Philippa Chatriera 93 minút. "Bol to tento týždeň môj prvý zápas na tomto krásnom kurte. Ja som si to chcela najmä užiť," povedala 23-ročná Austrálčanka.

Halepová sa vo štvrťfinále stretne s Američankou Anisimovovou, ktorá v pondelok zdolala Alionu Bolsovovú Zadoinovovú 6:3, 6:0. Španielka s moldavskými koreňmi bola najväčším prekvapením doterajšieho priebehu podujatia v jeho ženskej časti. Aktuálne až 137. hráčka svetového rebríčka postúpila do osemfinále z kvalifikácie.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice tvoria Madison Keysová (USA) s Ashleigh Bartyovou (Aus.), Sloane Stephensová (USA) s Johannou Kontovou (V. Brit.) a Markéta Vondroušová (ČR) s Petrou Martičovou (Slovin.).

Amanda Anisimová (USA) - Aľona Bolsovová Zadoinová (Šp.) 6:3, 6:0

Simona Halepová (3-Rum.) - Iga Šwiateková (Poľ.) 6:1, 6:0

Madison Keysová (14-USA) - Kateřina Siniaková (ČR) 6:2, 6:4

Ashleigh Bartyová (8-Aus.) - Sofia Keninová (USA) 6:3, 3:6, 6:0