VIDEO Suverénny Djokovič si vyslúžil pochvalu od súpera, Chačanov s najväčším víťazstvom v kariére

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

PARÍŽ - Japonský tenista Kei Nišikori postúpil do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V osemfinále zdolal domáceho reprezentanta Benoita Paireho 6:2, 6:7 (8), 6:2, 6:7 (8), 7:5. Ďalej ide aj prvý nasadený Srb Novak Djokovič, ktorý medzi osem najlepších postúpil suverénne po triumfe nad Nemcom Struffom 6:3, 6:2, 6:2.

Djokovič zatiaľ prechádza turnajom suverénne, na parížskej antuke tento rok nestratil ani set. "Som veľmi sklamaný, ale od polovice prvého setu som nemal šancu. Novak je brutálne dobrý hráč," citovala slová Struffa agentúra DPA.

Nišikori s Pairem odštartovali svoj duel už v nedeľu večer, po skončení tretieho setu ho za stavu 2:1 pre Japonca prerušili pre tmu. Už v pondelok popoludní Paire vybojoval v tajbrejku štvrtý set za 58 minút, pričom v ňom odvrátil dva mečboly súpera. V piatom sete však získal Nišikori za stavu 5:5 rozhodujúci brejk.

Ďalšími postupujúcimi sa stali Rakúšan Dominic Thiem, ktorý zdolal domáceho Gaela Monfilsa 6:4, 6:4, 6:2 a Nemec Alexander Zverev, ktorý si poradil s Fabiom Fogninim z Talianska 3:6, 6:2, 6:2, 7:6 (5). Aj Thiem si rovnako ako Djokovič vyslúžil od súpera pochvalu: "Je stále silnejší, dnes na mňa veľmi zapôsobil," uviedol Monfils.

V poslednom pondelňajšom zápase si postup vybojoval Karen Chačanov z Ruska. Premožiteľ slovenského tenistu Karola Križana v 3. kole si v osemfinále poradil s Argentínčanom Juanom Martinom del Potrom 7:5, 6:3, 3:6, 6:3. "Je to moje najväčšie víťazstvo v kariére a môj najlepší zápas. Ďakujem všetkým za podporu," povedal víťaz pre televíziu Eurosport.

Karen Chačanov (10-Rus.) - Juan Martin del Potro (8-Arg.) 7:5, 6:3, 3:6, 6:3

Alexander Zverev (5-Nem.) - Fabio Fognini (9-Tal.) 3:6, 6:2, 6:2, 7:6 (5)

Dominic Thiem (4-Rak.) - Gael Monfils (14-Fra.) 6:4, 6:4, 6:2

Kei Nišikori (7-Jap.) - Benoit Paire (Fr.) 6:2, 6:7 (8), 6:2, 6:7 (8), 7:5

Novak Djokovič (1-Srb.) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:3, 6:2, 6:2.