Na konferenciu Sport (R)evolution potvrdili účasť ďalšie známe osobnosti

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

Jedinečná športová konferencia SPORT (R)EVOLUTION bude nekonečným zážitkom pre všetkých, ktorí žijú športom a pre šport. Na dvoch pódiách sa počas jedného dňa vystrieda viac ako 40 spíkrov, ktorí nazrú do sveta športového marketingu, práva či psychológie. Dozviete sa aké sú trendy v športovej výžive a ako funguje mozog športovca. Budeme hovoriť o e-sporte a sile sociálnych médií, ale aj o tom, ako urobiť zo športovca hodnotnú značku. Konferencia nabitá športovcami, majstrami sveta a športovými odborníkmi na ktorej nemôžeš chýbať štartuje už 18.9.

Na septembrovú najväčšiu športovú konferenciu na Slovensku už potvrdili svoju účasť ďalšie známe osobnosti. Okrem Nasti Kuzminovej, Petry Vlhovej či Dominiky Cibulkovej sa akcie zúčastní aj basketbalista Rado Rančík, športový psychológ Adam Truhlář či kondiční tréneri Maroš Molnár a Dominik Hopjak. Konferencia SPORT (R)EVOLUTION, ktorú organizuje Slovenský olympijský a športový výbor, však bude aj o ľuďoch z biznisu, ktorí investujú svoj čas a peniaze do podpory športu.

Chýbať nebude Jozef Antošík z MŠK Žilina, Oszkár Világi z DAC Dunajská Streda či generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne Peter Krutil. Okrem športovcov a ľudí z biznisu sa účastníci konferencie môžu tešiť aj na youtubera GoGa, stand-up komika Bekima Aziriho či moderátorov Milana Juniora ZimnýkovalaPetra „Šarkana“ Nováka. Počas jedného dňa sa na dvoch pódiách vystrieda viac ako 40 spíkrov, ktorí sa predstavia v 14 diskusných paneloch či prednáškach. SOŠV chce  vytvoriť funkčnú platformu pre odborníkov a laickú verejnosť, ktorí sa venujú športovej problematike, s cieľom otvoriť diskusiu o témach dôležitých pre celé športové hnutie.

Potvrdení spíkri sú zárukou toho, že konferencia SPORT (R)EVOLUTION 2019 bude nabitá zaujímavými hosťami, ktorí budú diskutovať na ešte zaujímavejšie témy. „Pri tvorbe programu sme sa snažili pamätať na čo najširšie spektrum ľudí, ktorí sa zaujímajú o šport. Inšpiráciu sme čerpali z našich skúseností a z návštev podobných podujatí v zahraničí," priblížil prezident SOŠV Anton Siekel, ktorého ambíciou je zaradiť konferenciu do kalendára tradičných športových podujatí.

PREČO ÍSŤ NA SPORT (R)EVOLUTION 2019?

Silnou motiváciu byť priamo v dejisku konferencie sú nielen zaujímaví spíkri, ale aj samotné témy. Dá sa neprerobiť na športe? Je šport zmyslom spoločenskej zodpovednosti firiem? Aký je vzťah športovca a médií? Ako urobiť zo seba brand, a aké sú nové trendy vo fitness? Aj toto sú témy, na ktoré bude hľadať odpoveď konferencia SPORT (R)EVOLUTION 2019  18. septembra v Refinery Gallery. Po prvýkrát sa bude otvorene na pódiu hovoriť o športovej psychológii, ktorá je častokrát podceňovaná. Športový psychológ Adam Truhlář odkryje tajomstvo fungovania mozgu športovca. Kedy funguje mozog v športe na plné obrátky? Aké sú psychologické ukazovatele talentu? Dá sa ovplyvniť myseľ športovca tak, aby dosahoval lepšie výsledky? Konferencia bude hľadať odpovede aj na tieto otázky.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová, reprezentantka SR v športovej streľbe Zuzana Rehák-Štefečeková a reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Gogolová-Kohlová majú spoločné to, že sú všetky elitné športovkyne, no zároveň majú rodinu a deti. Hovoriť budú o obete, ktoré prinášajú ženy-športovkyne na ceste za úspechom v rámci vrcholového športu. Počas talkshow s moderátorom Petrom Šarkanom Novákom sa o svoje zážitky, skúsenosti, radosti, ale aj športové neúspechy podelia majsterky sveta Dominika CibulkováPetra Vlhová.

V kontexte nadchádzajúcej olympiády v Tokiu je stále viac aktuálna aj otázka e-športu. Prečo sa uvažuje práve o e-športe ako o regulérnej disciplíne olympiád? O tom, či je to pre šport dobrá alebo zlá správa, bude s účastníkmi konferencie diskutovať Ivan Krechňák, CEO Powerplay Manager. Pod moderátorskou taktovkou Romana Juraška odkryjeme podhubie výživových doplnkov, ktoré zaplavujú trh už aj na Slovensku. Je to len marketingový ťah, alebo produkty športovej výživy skutočne pomáhajú športovcom v dosahovaní vysnívaného cieľa? Odpovedať budú tréneri Maroš Molnár a Dominik Hopjak, Dušan Prachár z Nutrendu či triatlonista Richard Varga.

Okrem týchto zaujímavých tém a hostí sa pozrie konferencia SPORT (R)EVOLUTION aj na prácu športovcov so sociálnymi sieťami, športový sponzoring a úspešné športové podujatia. Nenechajte si ujsť SPORT (R)EVOLUTION 2019 a poistite si svoje miesto na najväčšej športovej konferencii na Slovensku kúpou vstupenky na Predpredaj.sk.

Slovenský olympijský a športový výbor je strešná organizácia športu na Slovensku združujúca športové zväzy, kluby a federácie. Okrem priamej podpory športovcov má za cieľ vytvoriť stratégiu rozvoja športovej infraštruktúry a pozitívne vplývať na športovú legislatívu a financovanie v oblasti športu. A v neposlednom rade chce tiež vytvárať platformu na celospoločenskú diskusiu o športovej problematike. Práve s týmto zámerom prichádza v septembri s prvou celoslovenskou konferenciou SPORT (R)EVOLUTION 2019, ktorej tvárami sú športovci, odborníci na športové témy, ľudia z biznisu, novinári, marketéri a influenceri.


Zdroj:
SPORT (R)EVOLUTION
Foto:
SPORT (R)EVOLUTION

DISKUSIA