Žralok z Messiny mení dres: Nibali od budúcej sezóny vo farbách amerického tímu

Vincenzo Nibali Vincenzo Nibali Zdroj: SITA/Alessandro Di Meo/ANSA via AP

BRATISLAVA - Talian Vincenzo Nibali bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v americkom tíme Trek-Segafredo. Pre 34-ročného cyklistu to bude už štvrtý tím v profesionálnom pelotóne, keďže predtým pôsobil v Liquigase, kazašskej Astane a zatiaľ naposledy vo farbách Bahrainu-Merida. Pre denník La Gazzetta dello Sport tieto informácie potvrdil Massimo Zanetti, majiteľ kávovej spoločnosti Segafredo.

"Veľmi som ho chcel do tímu a napokon sa to podarilo. Je najlepším talianskym cyklistom a jedným z najlepších na svete," vyjadril sa Zanetti na adresu "žraloka z Messiny".

Trek-Segafredo má v súčasnosti veľmi silný tím, s ktorým chce uspieť aj na podujatiach Grand Tour. Na nedávno skončenom Giro d'Italia sa vo veľmi dobrom svetle prezentoval Holanďan Bauke Mollema, ktorý obsadil piate miesto. Na Tour de France by pre zmenu mal byť lídrom Austrálčan Richie Porte. Nibali už raz najprestížnejšie preteky v cyklistickom kalendári vyhral. V roku 2014 v drese Astany deklasoval konkurenciu a druhému Jeanovi-Christophovi Peraudovi nadelil 7:37 min. Dvakrát ovládol Giro, je dvojnásobným majstrom Talianska a vlani po nečakanom útoku ovládol monumentálnu klasiku Miláno - San Remo.

"Dnes potrebujú mať cyklisti v tíme rodinnú atmosféru. Nibali to u nás nájde a okolo neho vyskladáme dobrý tím," cituje Zanettiho špecializovaný portál cyclingweekly.com. Takisto sa očakáva, že majiteľ 52 profesionálnych víťazstiev privedie do tímu Trek-Segafredo svojho mladšieho brata Antonia, trénera Paola Slonga, maséra Michela Palliniho a doktora Emilia Magniho. Pre zoskupenie Bahrain-Merida by mohol byť náhradou za odchádzajúceho Nibaliho Španiel Mikel Landa, ktorý by po tejto sezóne mal ukončiť spoluprácu s Movistarom.

Viac o téme: Vincenzo Nibali Trek-Segafredo
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Alessandro Di Meo/ANSA via AP
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články