VIDEO Českého trénera premohli emócie: Večer tam bol asi alkohol, prezradil Voráček

Miloš Říha na lavičke českej reprezentácieMiloš Říha na lavičke českej reprezentácie Zdroj: Český hokej - Aleš Krecl

RAHA - Aj s odstupom dvadsiatich hodín po prehratom zápase o bronz na majstrovstvách sveta v Bratislave premohli trénera hokejovej reprezentácie Miloša Říhu emócie. Pri hodnotení šampionátu po návrate domov sa na jeho tvári objavili slzy. Říha ocenil výkony hráčov, pochvaľoval si spoluprácu so svojimi kolegami, ale zároveň naznačil, že jeho pokračovanie na reprezentačnej striedačke nemusí byť automatické, aj keď má platnú zmluvu aj pre budúcu sezónu.

"Ťažko sa mi hľadajú slová. Som zložitý tréner a chcel by som poďakovať za dôveru. Úlohu, ktorú som dostal, som ale nesplnil. Neviem, či som urobil chybu ja," povedal dojatý Říha na tlačovej konferencii krátko po prílete do Prahy.

"Musím všetkým poďakovať. Som strašne hrdý na Česko, zase som hrdý na Česko. Všetci si nás zase vážia. Stále sme parádny hokejový národ," doplnil šesťdesiatročný kouč s tým, že priamo v Bratislave český tím pochválili aj zástupcovia víťazného Fínska. "Švédi a Rusi sú niekde úplne inde, ale strašne sa nás boja," povedal Říha.

K spomenutej tlačovke sa s odstupom času vrátil aj kapitán Česka Jakub Voráček. "Samozrejme som to videl. Všetci vedia, že je emotívny. Určite tam bol predtým asi nejaký alkohol, asi ako u všetkých členov toho národného tímu," prezradil pre iSport.cz. 

Viac o téme: Miloš Říha Jakub Voráček
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Český hokej - Aleš Krecl
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články