Veľké sklamanie pre tenisových fanúšikov v Paríži: Stredajší program Roland Garros kompletne zrušený

Dážď nepustil aktérov Roland Garros na parížske kurtyDážď nepustil aktérov Roland Garros na parížske kurty Zdroj: SITA/AP - Pavel Golovkin

PARÍŽ - Kompletný stredajší program na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži zrušili pre silný a vytrvalý dážď. Presun na štvrtok sa týka aj dvoch štvrťfinálových zápasov dvojhry mužov Novak Djokovič (Srb.-1) - Alexander Zverev (Nem.-5) a Karen Chačanov (Rus.-10) - Dominic Thiem (Rak.-4) ako aj dvoch duelov štvrťfinále dvojhry žien Simona Halepová (Rum.-3) - Amanda Anísimovová (USA.) a Ashleigh Bartyová (Aus.-8) - Madison Keysová (USA-14).

K slovu sa nedostala ani slovenská juniorka Romana Čisovská, ktorá mala v osemfinále dvojhry dievčat nastúpiť proti Kolumbijčanke Maríi Camile Osoriovej Serranovej. Rovnaká situácia so zrušením kompletného programu jedného celého hracieho dňa na Roland Garros nastala iba druhýkrát od roku 2000. Konkrétne sa tak stalo aj v roku 2016. Roland Garros je jediný zo štyroch grandslamových turnajov, na ktorom chýba zaťahovacia strecha aspoň nad najväčším z kurtov. Zmena by mala nastať už od budúceho roka.

Francúzska tenisová federácia prisľúbila fanúšikom, ktorí si zakúpili lístky na stredajší "vodou odplavený" program v Paríži, vrátanie peňazí v plnej výške.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Pavel Golovkin
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články