Lyžiarska sezóna zavíta do novej destinácie: Vlhová triumf z paralelného slalomu v Osle nezopakuje

Petra Vlhová počas tlačovej konferencie pred novou sezónou 2018/2019
Petra Vlhová počas tlačovej konferencie pred novou sezónou 2018/2019

DUBROVNÍK - Svetový pohár v alpskom lyžovaní prvýkrát v histórii zavíta do Číny. V stredisku Jen-čching sa vo februári uskutočnia zjazd a super-G mužov (15. - 16. 2.), čo budú zároveň testovacie preteky pred ZOH 2022 v Pekingu.

Kalendár SP na sezónu 2019/2020 aj s čínskou zastávkou schválila Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) na konferencii v chorvátskom Dubrovníku a v stredu ho zverejnila na svojej oficiálnej webstránke. FIS už predtým oznámila, že alpská kombinácia bude mať nový formát. Preteky sa začnú slalomom a najlepšia tridsiatka sa potom predstaví v super-G. V dôsledku nového formátu kombinácie bude kalendár SP ešte nahustenejší než bol v predchádzajúcich sezónach. Na ženy čaká dokopy 43 pretekov, z toho štyri kombinácie, muži absolvujú 46 súťaží, medzi nimi tri kombinácie. V oboch prípadoch ide o nárast v porovnaní s minulým ročníkom, v ktorom muži odjazdili 42 pretekov a ženy 40.

Stále zostáva otvorené, či sa 1. januára uskutočnia mestské preteky v paralelnom slalome mužov a žien. Oslo už o organizovanie novoročného podujatia nemá záujem. Či ho od nórskej metropoly prevezme iné stredisko, bude definitívne známe až v júli, uviedla agentúra APA. Tento rok sa víťazkou paralelného slalomu v Osle stala slovenská reprezentantka Petra Vlhová.


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Braňo Bibel

DISKUSIA