Dvojhra žien bude mať novú šampiónku: Obhajkyňu Halepovú zastavila Anisimovová

Amanda AnisimovováAmanda Anisimovová Zdroj: Twitter - WTA

PARÍŽ - Menoslov semifinalistiek dvojhry žien na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži skompletizovali Amanda Anisimovová z USA a Austrálčanka Ashleigh Bartyová, ktoré uspeli vo štvrťfinálových dueloch preložených pre dážď zo stredy na štvrtok.

O veľkú senzáciu sa postarala ešte len 17-ročná Anisimovová (51. v renkingu WTA), ktorá vyradila rumunskú obhajkyňu prvenstva Simonu Halepovú. Nad treťou nasadenou hráčkou a bývalou svetovou jednotku vyhrala za 70 minút 6:2, 6:4 a premiérovo postúpila medzi najlepšiu štvorku singlistiek na grandslamovom podujatí. Anisimovová len raz v zápase prišla o svoj servis, keď dovolila Halepovej znížiť na 3:4 v druhom sete. Rumunka vzápätí vyrovnala na 4:4, ale ďalšie dva gemy patrili jej protivníčke, ktorá v desiatej hre využila hneď prvý mečbal. Anisimovová je prvou hráčkou narodenou v 21. storočí, ktorá sa na úrovni podujatí tzv. "veľkej" štvorky dostala do tejto fázy turnaja. Prehra Halepovej zároveň znamená istotu, že Roland Garros 2019 bude mať premiérovú singlovú grandslamovú šampiónku.

Súperkou Anisimovovej, ktorá v doterajšom priebehu parížskeho turnaja neprehrala ani set, bude v boji o finále Ashleigh Bartyová. Austrálčanka nasadená ako číslo osem vyradila vo štvrtkovom štvrťfinále štrnástku podujatia Madison Keysovú z USA za 71 minút 6:3, 7:5.

Dvadsaťtriročná Bartyová ešte nikdy predtým nebola v semifinále na grandslame. Keysová doplatila v prvom sete na jedinú stratu podania, o ktoré prišla v ôsmom geme. Lanská semifinalistka Roland Garros v druhom dejstve vyrovnala z 3:5 na 5:5, ale potom opäť nevyužila výhodu servisu a Bartyová si už nenechala ujsť príležitosť spečatiť postup.

Druhú semifinálovú dvojicu ženskej dvojhry v Paríži tvoria Johanna Kontová (V. Brit.-26) a Markéta Vondroušová (ČR).