VIDEO Tenisové El Clásico č. 39: Pripravte si pukance, Federer s Nadalom nás opäť zabavia!

Roger Federer a Rafael Nadal
Roger Federer a Rafael Nadal

PARÍŽ - Osem rokov čakali tenisoví fanúšikovia, kým sa na grandslamovom Roland Garros znovu stretnú Rafael Nadal a Roger Federer. Naposledy spolu v Paríži hrali vo finále v roku 2011, kedy španielsky antukový kráľ získal jeden zo svojich jedenástich parížskych titulov. Semifinále medzi tridsaťdvaročným Španielom a o päť rokov starším Švajčiarom bude najsledovanejším zápasom piatkového programu French Open.

Tradiční rivali, ktorí na seba od roku 2004 narazili v pavúku tridsaťosemkrát, sa stretnú premiérovo od októbra 2017. Posledné stretnutie sa malo uskutočniť v semifinále v Indian Wells, ale Nadal na zápas nenastúpil pre zranenie kolena. Federer vyhral posledných päť vzájomných duelov. Na oranžovom povrchu vyhral Nadal trinásť z pätnástich vzájomných zápasov, naposledy v Ríme 2013. V Paríži Federer španielskeho rivala neporazil ani raz z piatich pokusov .

Jediné dve víťazstvá na antuke oslavoval Federer v Hamburgu 2007 a Madride 2009. "Rovnako ako proti akémukoľvek inému hráčovi je vždy šanca. Inak by sa na to nikto na štadióne nepozeral, pretože by dopredu poznal výsledok. Každý, kto nastupuje proti Rafovi, vie, že to bude ťažké. Ale môže mať problém, môže byť chorý. Nikdy neviete. Môžete zahrať skvele a jemu sa z akéhokoľvek dôvodu nemusí dariť. Môže byť silný vietor a desať dažďových páuz. Proste neviete," zhodnotil svoje šance Federer na tlačovej konferencii po víťaznom štvrťfinále.

Pár Nadalových zápasov videl, hlavne tie z Ríma a Madridu. Sledoval ich ale len ako fanúšik. Neočakával, že by sa dozvedel niečo nové. "Je to stále ten istý chlap. Je to stále ten istý chlap celé tie roky," poznamenal tretí hráč sveta. Nadal je pre neho nepríjemný hlavne tým, že hrá ľavou rukou. Federer preto plánoval tréning s ľavákom. "Všetkých päť súperov, proti ktorým som tu hral, ​​boli praváci, takže sa musím úplne prehodiť," povedal.

Španiel od Federera očakáva agresivitu. "Myslím, že bude meniť rytmus, chodiť na sieť. Musím hrať solídne. Musím triafať loptičku dosť razantne, aby som mu nedovolil hrať z dobrých pozícií. Keď bude v ťažkých pozíciách, bude mať menej šancí chodiť na sieť alebo hrať svoju agresívnu hru. Pokiaľ budem schopný predvádzať dobrý tenis a hrať dobre z forhendu i bekhendu, dúfam, že ho dostanem do problémov. Ak nie, budem mať problémy ja," uviedol. Ak počasie dovolí, semifinále medzi Nadalom a Federerom v piatok o 12:50 začne program na centrálnom kurte Philippa Chatriera.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer

Zdroj:
ČTK
Foto:
koláž Športiek; Twitter/Tennis Channel/ATP Tour

DISKUSIA