Príroda opäť ukázala svoju silu: Djokovič s Thiemom bojovali ako o dušu, zápas predčasne skončil!

Usporiadatelia zakrývajú dvorec pre dážď počas semifinálového zápasu dvojhry mužov Dominic Thiem - Novak DjokovičUsporiadatelia zakrývajú dvorec pre dážď počas semifinálového zápasu dvojhry mužov Dominic Thiem - Novak Djokovič Zdroj: TASR/AP/Michel Euler

PARÍŹ - Španielsky tenista Rafael Nadal zatiaľ nepozná svojho súpera vo finále dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži. Druhé semifinále medzi svetovou jednotkou Srbom Novakom Djokovičom a Rakúšanom Dominicom Thiemom (4.) prerušili po 88 minútach pre dážď a silný vietor za stavu 2:6, 6:3, 1:3 z pohľadu Djokoviča.

Centrálny kurt na dvorci Philippa Chatriera prikryli plachtou a približne po polhodine definitívne rozhodli, že v piatok sa už pokračovať nebude. Dohrávať sa bude v sobotu pred začiatkom finále dvojhry žien. "V ťažkých podmienkach trpel aj tenis vzhľadom na to, akí skvelí hráči sa na kurte predstavili. Je teda dobré rozhodnutie, že sa už v piatok večer nepokračuje," zhodnotil tenisový expert Mats Wilander pre Eurosport.

Thiem sa na začiatku duelu dokázal lepšie vyrovnať so silným vetrom a prvý set získal jasne vo svoj prospech, keď dvakrát prelomil podanie svetovej jednotky. Djokovič robil priveľa nevynútených chýb, často kazil na sieti, čo bola voda na mlyn Thiema. V druhom dejstve za stavu 1:1 odvrátil Djokovič dva brejkbaly. Za stavu 3:2 pre Srba empajrový rozhodca zápas na niekoľko minút prerušil po krátkej dažďovej prehánke.

Usporiadatelia zakrývajú dvorec pre Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/AP/Pavel Golovkin

Pauza "Nolemu" pomohla, upokojil sa, našiel úderovú istotu. V ôsmom geme Thiema brejkol a pri vlastnom servise následne premenil hneď prvý setbal. Úvod tretieho setu patril Thiemovi, ktorý sa po brejku vo štvrtom geme ujal vedenia 3:1. Na dvorec potom opäť začali padať kvapky a Djokovič trielil do šatne ešte predtým, ako rozhodca zápas druhýkrát prerušil. Hoci sa vo francúzskej metropole postupne vyčasilo a na center začalo svietiť slnko, o 18.30 h padlo rozhodnutie, že zápas dohrajú až v sobotu pred finále dvojhry žien. Djokovič už v tom čase nebol v areáli.

V piatok mali tenisti na dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži náročné podmienky. Koncentráciu na zápasy im strpčovali chlad a vietor. V takýchto podmienkach sa zrodil prvý finalista Rafael Nadal, ktorý zdolal Rogera Federera 6:3, 6:4, 6:2. Nadal bude v nedeľu bojovať o rekordný dvanásty titul z parížskej antuky.

Novak Djokovič (Srb.-1) - Dominic Thiem (Rak.-4) 2:6, 6:3, 1:3 - prerušené pre dážď

Viac o téme: Novak Djokovič Dominic Thiem