Volejbalistky v Zlatej európskej lige zdolali Švédky aj v odvete: Nečakanou hrdinkou náhradníčka Hudecová

Slovenské volejbalistky Slovenské volejbalistky Zdroj: svf.sk

UMEAA - Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili nad Švédkami 3:1 v sobotňajšom stretnutí Zlatej európskej ligy 2019. Slovenky vyhrali tretí zápas po sebe a v tabuľke A-skupiny im patrí priebežné druhé miesto so stratou jedného bodu na vedúcu Ukrajinu.

Zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia začali vo švédskom meste Umeaa veľmi dobre. V úvodnom dejstve si domáce hráčky síce pomohli štyrmi esami, ale prehrali ho poľahky 17:25. Líderkami slovenského družstva boli Karin Palgutová s Miroslavou Kijakovou, ktoré zaznamenali po päť bodov. Po zmene strán sa Švédky schopili, viac sa im darilo v útoku a triumfovali pomerom 25:20. Zaujímavosťou je, že získali vôbec prvý set v tomto ročníku Zlatej Európskej ligy, keďže predošlé tri stretnutia prehrali zhodne 0:3.

Z nezvládnutého druhého setu sa Slovenky poučili, skoncentrovali sa a opäť začali na palubovke dominovať. V ďalších dvoch setoch povolili Švédkam spolu iba 27 bodov a pripísali si do tabuľky ďalšie tri body. Nečakanou hrdinkou stretnutia bola Romana Hudecová, ktorá z pozície náhradníčky zaznamenala 16 bodov. Okrem toho dosiahli dvojciferný počet bodov aj Nikola Radosová či spomenutá Karin Palgutová. Slovenské reprezentantky čaká ďalší duel v tejto súťaži v stredu 12. júna, keď si zmerajú sily s Češkami, ktoré v sobotu neuhrali proti Ukrajine ani set.

UMEAA
Švédsko - Slovensko 1:3 (-17, 20, -14, -13)
84 minút, rozhodovali: Novak (Slovin.) a Hagström (Švéd), 340 divákov

Zostava SR: Hrončeková 6, Palgutová 14, Kijaková 5, Herelová 6, B. Koseková 1, Radosová 15, liberá Španková a Jančová (Hudecová 16, Ovečková, Szabóová 2, Fričová, Šunderlíková 2, Kostelanská 1)