Vitaj doma, stratená forma! Šramková je na nezastavenie, ukrajinský supertalent nemal šancu

Rebecca Šramková
Rebecca Šramková

TORUŇ - Slovenská tenistka Rebecca Šramková si podmanila antukový turnaj ITF World Tennis Tour v poľskom meste Toruň. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka triumfovala v Poľsku vo dvojhre aj štvorhre.

Vo finále dvojhry si jednoznačne poradila s Ukrajinkou Annou Kosťukovou za 56 minút 6:1, 6:2 a skompletizovala tým desiatku titulov na ženskom okruhu ITF. Ešte predtým po boku Rebeky Masárovej reprezentujúcej Španielsko zvíťazili vo finále nad štvrtým nasadeným americko-ukrajinským duom Robin Andersonová, Angelina Kalininová 6:4, 3:6 a v zápasovom tajbrejku 10:4.

Šramková pred dvoma týždňami prehrala v 2. kole kvalifikácie dvojhry na Roland Garros v Paríži, ale odvtedy ide ako švajčiarske hodinky. Minulý týždeň triumfovala vo dvojhre na turnaji ITF v talianskom Grade a teraz v Toruni pridala dvojitý víťazný zásah.

Slovenská fedcupová reprezentantka pôjde strmo nahor aj v rebríčku WTA vo dvojhre. V jeho najnovšom pondelkovom vydaní by mala figurovať na 140. mieste, čiže o 58 priečok vyššie ako pred týždňom.


Tagy: Rebecca Šramková Marta Kosťuková ITF v Toruni

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Lukáš Grinaj

DISKUSIA