Fiasko! Turecký vývar či s Hlavami niekde inde: Francúzske médiá si po blamáži podali majstrov sveta!

Frustrovaný Antoine Griezmann
Frustrovaný Antoine Griezmann

BRATISLAVA - Fiasko! Turecký vývar alebo s Hlavami niekde inde. Francúzske médiá si takto podali svoju futbalovú reprezentáciu po sobotňajšej prehre v Turecku (0:2) v kvalifikačnom súboji o postup na majstrovstvá Európy 2020.

Úradujúci majstri sveta vyprodukovali za vyše 90 minút v Konyi iba štyri strelecké pokusy, z toho tri boli zablokované a ani jedna strela nemierila do priestoru súperovej bránky. Na strely medzi žrde to bolo 6:0 pre Turkov.

"Mal to byť zápas o prvé miesto v skupine, ale bol to len odovzdaný výkon. V utorok v Andorre musí prísť výsledkový aj herný obrat. Alebo už v to ani nemáme dúfať?," pýta sa špecializované periodikum L´Equipe. Aj tréner majstrov sveta z Ruska 2018 bol sklamaný z výkonu svojich zverencov. "Dostali sme poriadnu facku do tváre. Musím povedať: bravó Turci a z našej strany nie je čo hodnotiť. Musíme sa vrátiť k základom," uviedol Didier Deschamps pre TF1.

V zostave Francúzov nechýbal takmer ani jeden majster sveta z Ruska vrátane elitného útočného tria Antoine Griezmann, Olivier Giroud, Kylian Mbappé. "Súper hral to, čo chcel hrať a my nie. Jednoducho sme nerobili na trávniku to, čo máme zaužívané. Toto je najvyššia úroveň futbalu a podľa toho sa treba zariadiť. Či ste majster sveta alebo nie," soptil Deschamps.

Po historicky prvom triumfe nad Francúzmi sú Turci po troch zápasoch kvalifikácie ME 2020 s plným počtom bodov a s nulou na konte inkasovaných gólov na čele H-skupiny. Francúzi a Islanďania zaostávajú o 3 body.


Tagy: Francúzsko Turecko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA