Legenda Slovanu spomína na Azerbajdžan: Na toto sme doplatili pred 18 rokmi pri Kaspickom mori

Róbert TomaschekRóbert Tomaschek Zdroj: foto.mows.sk

BRATISLAVA - Slovenská futbalová reprezentácia v minulosti nastúpila proti Azerbajdžanu v šiestich stretnutiach. V piatich dokázala potvrdiť úlohu favorita, no ostatné vzájomné meranie síl prinieslo slovenskú prehru 0:2. Bolo to 6. júna 2001 v kvalifikácii o postup na svetový šampionát v Kórejskej republike a Japonsku 2002 a Slovákov vtedy z lavičky viedol už nebohý Jozef Adamec.

Niekdajší defenzívny stredopoliar Róbert Tomaschek počas reprezentačnej kariéry nastúpil proti Azerbajdžanu v štyroch dueloch a z trávnika si pamätá aj jedinú prehru s týmto protivníkom. "Vtedy sme mali v asociačnom termíne hneď tri zápasy. Nastúpili sme v prípravnom zápase v Nemecku. Potom sme hrali kvalifikačný zápas vo Švédsku a vzápätí aj v Azerbajdžane. Všetky tieto tri stretnutia sme prehrali 0:2," uviedol v rozhovore niekdajší slovenský reprezentant Róbert Tomaschek.

Práve nulový bodový zisk v spomenutých dvoch júnových zápasoch kvalifikácie MS 2002 na švédskom a azerbajdžanskom trávniku vtedy zmaril slovenské plány na premiérový prienik na vrcholné podujatie. "Vo Švédsku sme vôbec nemuseli prehrať. A potom sme nepriniesli žiadne body z Azerbajdžanu. Vtedy sa tá kvalifikácia zlomila, pretože sme počítali s tým, že v Baku zvíťazíme," doplnil 46-ročný rodák z Nitry.

Podľa Tomascheka slovenský tím pri Kaspickom mori pred 18 rokmi doplatil na slabú efektivitu. "Spomínam si, že sme tam mali veľa šancí, z ktorých sme nedokázali streliť ani jeden gól. Pamätám si, že sme hrali večer, čiže s počasím nebol problém. Nehrali sme tam zle, akurát sme nepremieňali šance. Možno stačilo premeniť jednu, dali by sme tri góly a v pohode vyhrali. Bol to taký ´zápas blbec´," poznamenal bývalý hráč Slovana Bratislava či škótskeho Heart of Midlothian, ktorý v národnom tíme nastúpil v 53 dueloch a strelil štyri góly.

Viac o téme: Slovensko Jozef Adamec Azerbajdžan Róbert Tomaschek
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: foto.mows.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články