Slováci sa v Baku musia vysporiadať s náročnými podmienkami: Vieme do čoho sme prišli

Slováci na tréningu v BakuSlováci na tréningu v Baku Zdroj: futbalsfz.sk

BAKU - Podľa lekára slovenskej futbalovej reprezentácie Zsolta Fegyveresa je dobré, že realizačný tím spoločne s hráčmi odcestoval na utorňajšie kvalifikačné stretnutie o postup na ME 2020 do azerbajdžanského Baku v predstihu.

Slováci pristáli pri Kaspickom mori v nedeľu popoludní a majú viac času na aklimatizáciu, keďže v Azerbajdžane vládne už niekoľko dní letné počasie a teploty počas dňa zriedka klesnú pod 30 stupňov Celzia. "V Baku je nielen veľké teplo, ale aj vysoká vlhkosť. Máme s tým však skúsenosti a vieme, do čoho sme prišli," povedal Fegyveres priamo v dejisku utorkového duelu.

Podľa neho je z medicínskeho hľadiska najväčší problém možná dehydratácia. "Na toto sme sa pripravovali už na Slovensku. V sobotu sme začali s tým, aby mali hráči dostatočný príjem tekutín, teda v trošku väčšom množstve, než sú zvyknutí. Opakovanie je matka múdrosti a aj keď sú hráči profesionáli, chceme, aby nás v Azerbajdžane po tejto stránke nič neprekvapilo," pokračoval Fegyveres. "Máme pre hráčov rôzne výživové a multivitamínové doplnky či iontové nápoje. Budeme ich dostatočne nabádať k tomu, aby prijímali čo najviac tekutín," poznamenal.

Fegyveres priznal, že ako lekár slovenského mužstva dohliada aj na stravu. "Vždy všetko skontrolujeme a vždy deň pred zápasom posielame jedálniček. V Azerbajdžane nám so všetkým vyšli v ústrety, s ničím nebol problém. Budeme mať klasickú európsku stravu," dodal lekár slovenského mužstva a s úsmevom doplnil, že keď tím trénera Pavla Hapala postúpi na európsky šampionát, možno bude mať aj vlastného kuchára.

Viac o téme: Pavel Hapal Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: futbalsfz.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články